با پایان یافتن محدودیت های دو هفته ای برای مقابله و کنترل کرونا که در سراسر کشور اجرایی شد، آغاز به کار گروه‌های شغلی ۱ و ۲ از شنبه 15 آذرماه جاری مجاز است.

به گزارش برات نیوز، با توجه به افزایش همه‌گیری و میزان فوت شدگان این بیماری ستاد ملی مقابله با کرونا محدودیت های دو هفته‌ای را درسراسر کشور اجرایی کرد.

حالا با پایان یافتن این دوهفته محدودیت و انجام ارزیابی های لازم برخی از گروه مشاغل می توانند فعالیت خود را آغاز از شنبه 15 اذرماه جاری آغاز کنند .

ادامه ممنوعیت فعالیت گروه‌های شغلی 3و 4

در همین راستا،رئيس اتاق اصناف تهران به تغيير وضعيت شيوع کرونا در تهران از قرمز به نارنجي اشاره کرد و گفت: از شنبه هفته آينده، 15 آذرماه صاحبان واحدهاي صنفي آغاز به کار گروه‌های شغلی ۱ و ۲ به شرط رعايت دستورالعمل‌هاي بهداشتي مي‌توانند مغازه‌هاي خود را باز کنند. فعاليت گروه هاي شغلي ۳ و ۴ در تهران همچنان ممنوع است.

قاسم نوده فراهاني افزود:مشاغل گروه ۳ شامل بوستان ها، مراکز تفريحي و مشاغل مشابه، مهدهاي کودک، تالارهاي پذيرايي و رستوران ها(شامل بيرون بر نميشود)، آرايشگاه هاي زنانه و سالن هاي زيبائي، موزه ها، سينماها و تئاترها، استخرهاي سرپوشيده و باشگاههاي ورزشي پر برخورد، چايخانه ها و قهوه خانه ها با عرضه مواد دخاني است.

وي ادامه داد: گروه ۴ نيز شامل باشگاههاي ورزشي و ورزش هاي پربرخورد از جمله کشتي ، باغ وحش و شهر بازي ، مراکز آبي ، استخر سر پوشيده، باشگاههاي ورزشي سالني است.

رضایت از عملکرد اصناف در رعایت پروتکل‌های بهداشتی

وي رعايت دستورالعملهاي بهداشتي توسط اصناف تهران طي روزهاي گذشته را مطلوب ارزيابي کرد و از از شهروندان و کسبه خواست دستورالعمل هاي بهداشتي مقابله با ويروس کرونا را به صورت کامل رعايت کنند تا تهران دوباره به وضعيت قرمز باز نگردد و بار ديگر مغازه ها تعطيل نشود.

به گفته وی آغاز به کار گروه‌های شغلی ۱ و ۲ با شرط رعایت پروتکل‌های بهداشتی بلامانع است .

این درحالی است که رئيس جمهوری در جلسه کميته‌هاي تخصصي ستاد مقابله با کرونا با اشاره به موفقيت‌آميز بودن اجراي طرح جامع مقابله با اين بيماري اعلام کرد که تهران از روز شنبه در وضعيت نارنجي خواهد بود و فهرست شهرهايي هم که از روز شنبه در وضعيت قرمز هستند منتشر می شود و محدودیت‌های آن ها برای کی هفته دیگر تمدید خواهدشد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *