به دنبال شیوع ویروس کرونا و فراگیری این بیماری تمامی پروازهای خطوط هوایی لغو شده و شرکت های هواپیمایی ۶ ماه بیکار شدند. اما حالا پس از گذشت این مدت و با دریافت مجوز خطوط هواپیمایی با رعایت پروتکل های بهداشتی فعالیت خود را از سر گرفته اند. یکی از پروازهایی که بعد از گذشت ۶ ماه راه اندازی شده پرواز ایران به ترکیه و بالعکس است.

به گزارش برات نیوز، معاون بهره برداری فرودگاه امام خمینی(ره) گفت: پرواز‌های هواپیمایی ترکیه به تهران پس از وقفه شش ماهه به دلیل شیوع ویروس کرونا، از سر گرفته می‌شود.

 علیرضا مجذوبی افزود: با شیوع بیماری کووید ۱۹ در جهان، شاهد کاهش سفر‌ها و به دنبال آن لغو پرواز‌ها در اکثر کشور‌ها از جمله کشورمان بودیم بطوریکه بر اساس گزارش اتحادیه بین المللی فرودگاه‌ها ACI میزان مسافران جابجا شده در فرودگاه‌های جهان در سه ماهه نخست سال جاری میلادی، ۲۶/۴ درصد و در سه ماهه دوم همین سال ۸۹/۶ درصد نسبت به سال ۲۰۱۹ کمتر بوده است.

وی ادامه داد: با کاهش محدودیت‌های وضع شده در کشور‌ها برای مقابله با کووید ۱۹، شاهد رونق گرفتن آرام مسافرت‌های هوایی هستیم هرچند بر اساس پیش بینی نهاد‌های بین المللی تعداد مسافران در صنعت حمل و نقل هوایی تا سال ۲۰۲۳ به میزانی که در سال ۲۰۱۹ بود نخواهد رسید.

معاون بهره برداری فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی گفت: در حال حاضر شرکت‌های هواپیمایی قطر ایرویز و امارات در کنار تعدادی از شرکت‌های هواپیمایی داخلی به فرودگاه امام پرواز دارند و از امروز شرکت هواپیمایی ترکیه (ترکیش ایرلاینز) نیز پرواز ایران به ترکیه خود را از سر می‌گیرد.

مجذوبی اضافه کرد: هواپیمایی ترکیه که شش ماه پرواز‌های خود به تهران را به دلیل شیوع کرونا متوقف کرده بود با رایزنی و هماهنگی‌های صورت گرفته بین دو کشور مقرر شد ۷ پرواز هفتگی در مسیر استانبول – تهران و بالعکس انجام شود.

بیشتر بخوانید: بازگشایی پرواز ایران ترکیه برای بازگرداندن ایرانی‌ها

لزوم همراه داشتن مسافران خروجی در فرودگاه امام با  نتیجه تست منفی PCR کرونا  

عضو هیئت مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی گفت: در حال حاضر همه مسافران خروجی در فرودگاه امام باید نتیجه تست منفی PCR کرونا را به همراه داشته باشند، در غیر اینصورت بر اساس دستورالعمل‌های بهداشتی امکان صدور کارت پرواز از جمله پرواز ایران به ترکیه و سوار شدن به هواپیما برای آن‌ها وجود نخواهد داشت.

وی افزود: بر اساس شیوه نامه سازمان هواپیمایی کشوری همه مسافران در بدو ورود به کشور نیز باید تست PCR منفی کرونا را به کارشناسان پایگاه مراقبت بهداشت مرزی مستقر در فرودگاه امام تحویل دهند و در صورت همراه نداشتن تست مربوطه، نمونه برداری از آن‌ها در فرودگاه امام خمینی انجام شده و تا حصول نتیجه به قرنطینه فرستاده می‌شوند.

معاون بهره برداری فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی با اشاره به رعایت همه دستورالعمل‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین شیوه نامه‌های سازمان هواپیمایی کشوری برای مقابله با کرونا در فرودگاه امام گفت: سلامت مسافران و کارکنان مهمترین اولویت در شهر فرودگاهی امام خمینی است.

وی ادامه داد: همه مسافران، مستقبلان، مشایعت کنندگان و کارکنان پیش از ورود به ترمینال تب سنجی شده و عملیات ضدعفونی سالن‌های ترمینال و سطوح پرتماس به صورت مداوم در جریان است و استفاده از ماسک در ترمینال نیز اجباری است و برچسب‌های رعایت فاصله گذاری اجتماعی در ترمینال نصب شده اند.

مجذوبی گفت: مسافران ورودی نیز با دوربین حرارتی تب سنجی شده و پس از عبور از دستگاه ضدعفونی مسافر وارد کشور می‌شوند و بار همراه آن‌ها نیز توسط دستگاه مکانیزه ضدعفونی می‌شود.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *