1. خانه
  2. فناوری
  3. تکنولوژی
  4. آنتن های 5G هواوی بسیار پیشرفته اند
تکنولوژی

آنتن های 5G هواوی بسیار پیشرفته اند

موفقیت هواوی در طراحی آنتن ۵G

موفقیت هواوی در طراحی آنتن ۵G در حالی است که بسیاری از شما هواوی را به عنوان دومین سازنده تلفن‌های هوشمند در جهان می‌شناسید. این شرکت همچنین پیشرو در ارائه تجهیزات شبکه در جهان است. آنتن های 5G هواوی آنقدر پیشرفته هستند که از مدل‌های اروپایی و حتی آمریکایی هم عملکرد بهتری دارند. در ادامه با برات نیوز همراه باشید.

مهم نیست درباره هواوی و دولت چین چه فکر می‌کنید، هواوی همچنان بسیاری از گوشی‌های برجسته جهان را تولید می‌کند. گفته می‌شود که تجهیزات شبکه این کمپانی ۱۲ تا ۱۸ ماه در رقابت با شرکت‌های دیگری مانند نوکیا و اریکسون جلوتر است و این برتری تکنولوژیکی با قیمتی ارزان‌تر به دست می‌آید.

طی این آخر هفته، هواوی از دستیابی به موفقیت در طراحی آنتن‌های ۵G خبر داد. طراحی جدید که CableFree نامیده می‌شود، قابلیت‌ آنتن‌های ایستگاه پایه ۵G را بهبود می‌بخشد. با ۵G، باندهای جدید معرفی شده و از اتصالات آنتن بیشتری استفاده می‌شود. طراحی جدید پوشش باند بالا را برای ۵G بهبود می‌بخشد. به گفته این شرکت، پوشش باند بالا برای اطمینان از تجربه ثبات ۵G ضروری است. CableFree حدود ۲۰٪ بازده پرتو آنتن را بهبود می‌بخشد و پوشش باکیفیت ۵G را افزایش خواهد داد.

برای پشتیبانی از ظرفیت بالاتر و اتصالات اضافی آنتن مورد استفاده برای ۵G، آنتن‌های تعبیه شده باید قادر به کار با ۱ کیلو وات نیرو باشند. نسل قبلی اتصال بی‌سیم فقط ۵۰۰ تا ۶۰۰ وات نیاز داشت. CableFree ظرفیت انرژی آنتن را بیش از ۸۰٪ افزایش می‌دهد تا این شرایط را برآورده سازد. CableFree همچنین وزن آنتن‌ها را کاهش می‌دهد و نصب آنها آسان‌تر است. یک آنتن شش باند با استفاده از CableFree بیش از ۱۰ کیلو سبک‌تر است و با نگه داشتن وزن آنتن‌های چند باند زیر ۵۰ کیلو، جرثقیل در هنگام نصب مورد نیاز نیست. این نه تنها باعث صرفه جویی در وقت می‌شود بلکه باعث صرفه جویی در هزینه هم می‌شود. این موفقیت شرکت هواوی در طراحی آنتن ۵G را به خوبی اثبات می‌کند.

آنتن-G5-هواوی

CableFree استفاده از پیچ‌ها و نقاط لحیم کاری را ۸۰٪ کاهش می‌دهد و احتمال ایجاد مدولاسیون داخلی غیرفعال یا تحریف سیگنال و تداخل ناشی از اشیاء بزرگ فلزی را کاهش می‌دهد. کاهش استفاده از این اجزاء باعث می‌شود تا ضمن ثابت نگه داشتن کیفیت آنها، تولید خودکار آنتن‌ها راحت‌تر شود. جانگ جیایی، رئیس واحد بازرگانی آنتن هوآوی گفت: «آنتن ها برای شبکه‌های ۵G بسیار حیاتی هستند. عملکرد بالاتر و یکپارچگی خصوصیات اصلی نوآوری آنتن در عصر ۵G است. CableFree تنگنای طراحی آنتن را شکسته و نمایانگر روند اجتناب ناپذیری از صنعت آنتن است. هواوی همیشه بر اساس نیاز مشتری برای شبکه‌های هدف ۵G نوآوری می‌کند تا به مشتریان در ساخت شبکه‌های کارآمد و با کارایی بالا و رسیدن به موفقیت در تجارت در عصر ۵G کمک کند. به همین دلیل آنتن های 5G هواوی بسیار پیشرفته اند.»

هواوی می گوید که CableFree دارای تعدادی از فناوری‌ها و تکنیک‌های انقلابی است که باعث افزایش یکپارچگی آنتن در بهبود عملکرد آن می‌شود. CableFree با آنتن‌های سری Huawei Munich Pro ،Golden Mini و London Pro و همچنین محصولات ۳۲T۳۲R Massim MIMO استفاده شده است.  MIMO (ورودی و خروجی چندگانه) اجازه می‌دهد تا چندین سیگنال به طور همزمان از طریق همان کانال رادیویی ارسال شوند. این ظرفیت حمل اطلاعات اضافی را ایجاد می‌کند که به سیگنال‌ها اجازه می‌دهد که با سرعت سریع‌تر ارسال شوند.

نکته اصلی این است که هواوی می‌گوید CableFree به مشتریان خود در ساخت شبکه‌های ۵G کارآمد و با کارایی کمک می‌کند تا به مشاغل خود کمک کنند و به موفقیت خود برسند. در حالی که همه این موارد امیدوارکننده به نظر می‌رسند و این موفقیت هواوی در طراحی آنتن ۵G را نشان می‌دهد، اخیراً هواوی کمی عقب افتاده است. اعضای حزب محافظه کار در انگلستان خواستار حذف تجهیزات شبکه هواوی از شبکه‌های ۵G در منطقه به دلیل تهدیدات امنیت ملی هستند. طبق گزارش‌ها، این کار با استفاده از یک برنامه سه ساله انجام می‌شود که منجر به حذف هواوی از شبکه‌های ۵G در این کشور و کلیه شبکه‌های دیگر تا سال ۲۰۲۳ می‌شود.

دولت ترامپ متحدان خود را تحت فشار قرار داده بود تا از تجهیزات این شرکت در شبکه‌های ۵G خود استفاده نکنند و در حالی که ژاپن و استرالیا به این هشدار توجه می‌کردند، آلمان و انگلستان در ابتدا نسبت به انجام این کار بی اهمیت بودند. در ژانویه گذشته، پس از آنکه نخست وزیر بوریس جانسون گفت که احساس می‌کند انتخاب دیگری ندارد، انگلستان موافقت کرد که از قطعات هواوی برای شبکه‌های ۵G خود استفاده کند. در ابتدا، سخنگوی این کشور اعلام کرد که قطعات هواوی در نزدیکی «تجهیزات حساس» مجاز نخواهند بود.

 

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست