سرویس ‌های پخش جریانی موسیقی مانند اسپاتیفای یا اپل موزیک ظاهرا در گذشته فقط موفقیت محدودی در پاکسازی آهنگ‌ های نژاد پرستانه را از فهرست خود داشتند. بی بی سی از طریق تحقیقی کشف کرده است که اسپاتیفای،Apple Music ،Deezer و YouTube Music همه آهنگ‌ های نژاد پرستانه و ضد همجنسگرایانه را از طریق AppleInsider ارائه می‌دادند. از آن زمان بیشتر آنها موسیقی را از زمان نوشتن حذف یا پنهان کرده‌اند، (Deezer هنوز در حال تحقیق بود). اما بعضی از جرایم به طور ویژه‌ای آشکار بودند.

به گزارش برات نیوز، بی بی سی اظهار داشت که بیش از ۳۰ هنرمند و گروه با گروه‌های نفرت ارتباط داشتند.

همچنین یک لیست پخش عمومی اسپاتیفای در زیر ژانر وابسته به نازیسم وجود داشت. عنوان بعضی از آلبوم‌ها و آهنگ‌ها (احتمالاً برای فرار از شناسایی)، تغییر کرده‌اند.

این شرکت‌ها خیلی سریع اظهار داشتند که سیاست‌هایشان موارد متعصبانه را منع کرده‌اند. اسپاتیفای گفت که موسیقی‌ای را  که صریحاً و اساسا باعث نفرت و خشونت شود را منع می‌کند.

اپل هم اظهار داشت که دستورالعمل‌های تحریریه قوی ممنوعیت این محتوا را دارد. در همین حال، یوتیوب گفت که دیگر هیچ جایی برای نفرت و خشونت وجود ندارد.

اپل موزیک
اپل موزیک

ابهام در راه یافتن آهنگ‌ های نژاد پرستانه به سرویس های پخش

با این وجود، هیچ یک از سرویس ‌های پخش جریانی موسیقی نگفتند که چگونه موسیقی نفرت‌انگیز و آهنگ‌ های نژاد پرستانه علی رغم سیاست‌هایشان، به سیستم عامل‌های آنها راه یافته‌ است.

در حالی که اسپاتیفای گفت که به طور مداوم فرآیند نظارت بر محتوای خود را اصلاح می‌کند، این یافته‌ها سه سال پس از پخش موزیک از چندین سرویس موسیقی به دنبال راه‌پیمایی‌های ضد نژادپرستانه و خشونت‌آمیز در شارلوتزویل، ویرجینیا انجام شد.

واضح است که هرگونه فیلتر کردن خودکار هنوز محدود است.

این برای دامن زدن به نفرت مشکل ساز است، البته، این خطر هم وجود دارد که افراد مستعد، درگیر فرهنگ نژادپرستی یا همجنسگرایانه شوند.

الگوریتم‌های پخش جریانی که تحت بررسی دقیق هستند ممکن است ناخواسته آهنگ‌ها را به افرادی پیشنهاد کند که صریحاً بدنبال آنها نبودند.

این سرویس‌ها ممکن است عاری از نفرت نباشند، مگر اینکه نظارتی بیشتر انجام شود که به تحقیقات خارجی بستگی ندارد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *