اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

آپارتمان 25 متری ساخته می‌شود

آپارتمان 25 متری

به نظر می‌رسد که به زودی شاهد ساخت آپارتمان 25 تا ۴۰ متری خواهیم بود. طرح ساخت آآپارتمان 25 متری تا ۴۰ متری سال گذشته مطرح شد و مدتی پیش هم شهرداری و وزارت کشور هم روی آن توافق کرده‌اند. حالا خبر می رسد که نمایندگان مجلس هم طرح ساخت آپارتمان 25متری تا ۴۰ متری را تایید کرده‌اند. بعید نیست به زودی شاهد ساخت چنین آپارتمان‌هایی باشیم.

به گزارش برات نیوز ، اواخر سال گذشته بود که معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران خبر از طرح ساخت خانه ۲۵ تا ۴۰ متری داد. حتی در آن زمان به این موضوع اشاره شده که این این طرح یک ضرورت برای حوزه مسکن به حساب می آید.

بیشتر بخوانید:‌ افت ۵۷ درصدی معاملات مسکن در تهران

حالا این طرح یک قدم دیگر به اجرایی شدن نزدیک می‌شود و بعید نیست از مدتی دیگر ساخت آپارتمان ۲۵ تا ۴۰ متری در تهران شروع شود. ساخت چنین آپارتمان‌هایی می تواند پاسخی به نیاز بزرگ بازار مسکن باشد و کمی تعادل در این بازار ایجاد کند.

حداقل متراژ واحدهای مسکونی در شهر تهران ۳۵ متر است که با پیشنهاد جدید به ۲۵ متری خواهد شد.  با توجه به شرایط موجود ساخت چنین خانه‌هایی می‌تواند بخش زیادی از بازار مسکن را حل کند و نقش مهمی در بهبود این بازار داشته باشد. با این حال گفته شده که اپارتمان ۲۵ متری تا ۴۰ متری به زوج‌های جوان داده خواهد شد و قرار نیست این خانه‌ها به افراد مجرد داده شود.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید