زمانی تا آغاز نسل نهم کنسول‌ها و عرضه کنسول‌های نسل جدید باقی نمانده و هیجان پیرامون این محصولات جدید، بسیار است. با این حال، آیا طبق شنیده‌ها، این موضوع درست است که ایکس باکس جدید در هنگام کار، بیش از حد داغ می‌شود؟ برای دریافت پاسخ این سوال با رسانه برات نیوز همراه باشید.

هر دو کنسول نسل نهمی سونی و مایکروسافت، یعنی ایکس باکس سری ایکس (Xbox Series X) و پلی استیشن 5 (PlayStation 5) در ماه‌ها و هفته‌های اخیر، به تیتر اول تمام خبرگذاری‌ها و رسانه‌های مربوط به بازی‌های ویدیویی و سرگرمی تبدیل شده‌اند. شرکت سونی و مایکروسافت به برخی از افراد شناخته شده اجازه کار با کنسول‌های جدیدشان را داده‌اند. به عنوان مثال، شرکت مایکروسافت، ایکس باکس جدید را برای افراد مشهور در حوزه رسانه بازی‌های ویدیویی و یوتوبرها فرستاده تا واکنش و بازخورد آن‌ها را از تجربه و کار با کنسول ایکس باکس سری ایکس، مشاهده کرده و از آن‌ها استفاده کنند. همچنین شرکت سونی از یک سری یوتوبر مطرح ژاپنی دعوت کرده تا کنسول پلی استیشن 5 را امتحان نمایند و نظرات خود را درمورد کنسول جدید به اشتراک بگذارند.

توییتر گرینبرگ در خصوص ایکس باکس جدید

واکنش‌ها و بازخوردها، عموما از کنسول‌های نسل بعدی خوب و قابل قبول بوده و افراد رسانه‌ای معمولا از صدای کم کنسول‌ها یا سرعت بالای آن‌ها در بارگذاری اطلاعات و بوت شدن، تعریف می‌کردند. با این حال، یک سری گزارش‌ها در مورد کنسول ایکس باکس جدید یا همان ایکس باکس سری ایکس وجود دارد که خبر از داغ شدن بیش از حد آن در هنگام تجربه بازی‌های ویدیویی می‌دهد. اما این موضوع واقعا درست است و باید برای آن نگران باشیم؟

بیشتر بخوانید: عدم پشتیبانی ایکس باکس جدید از بازی های قدیمی

آقای آرون گرینبرگ (Aaron Greenberg) از مجموعه مایکروسافت و مدیر بازاریابی تیم ایکس باکس، به تازگی در مورد این موضوع در رسانه اجتماعی توییتر (Twitter)، توضیحاتی را ارائه داده است. طبق توضیحات آرون گریبرگ، تیم فنی و سازنده کنسول ایکس باکس سری ایکس در هنگام تست و آزمایش این محصول، به بهترین شکل آن را به کار گرفته‌اند و مطمئن شده‌اند که کنسول ایکس باکس جدید، گرمای آن چنان بالایی از خود ساطع نمی‌کند و داغ نمی شود. او در واقع می‌گوید که میزان گرمای تولید شده به وسیله ایکس باکس سری ایکس، تقریبا هم اندازه‌ی میزان گرمای تولید شده به وسیله کنسول قبلی آن‌ها، یعنی ایکس باکس وان ایکس (Xbox One X) است. او همچنین می‌گوید که از کنسول ایکس باکس سری ایکس در خانه استفاده می‌کند و میزان گرمای دستگاه، معمولی و عادی است. توییت آقای گرینبرگ را در زیر به صورت ترجمه شده مشاهده نمایید:

میزان گرمایی که از کنسول و سیستم خارج می‌شود، به مانند هر کنسول دیگری است. تیم مهندسی ما تایید کرده‌اند که میزان گرمایی که از کنسول خارج می‌شود، به طرز چشمگیری نسبت به گرمای خارج شده از ایکس باکس وان ایکس، متفاوت نیست. این موضوع با تجربه من در خانه تطابق دارد و کنسول ساکت، سریع و با قدرتی تاثیر گذار نسبت به اندازه نهایی است.

داغ شدن ایکس باکس جدید نگران کننده خواهد شد؟

توضیحات مدیر بازاریابی کنسول ایکس باکس سری ایکس، کمی خیالمان را راحت می‌کند اما توجه داشته باشید که آرون گریبرگ، مدیر بازاریابی کنسول ایکس باکس سری ایکس است و طبیعتا نباید از کنسول ساخته شده به وسیله مایکروسافت، ایرادی بگیرد و انتقادی از آن کند. با تمام این تفاسیر، باید بگوییم که گرم شدن یا حتی داغ شدن یک کنسول بازی در هنگام تجربه بازی‌های ویدیویی سنگین و پر تقاضا روی آن، الزاما یک موضوع بد و منفی نیست و کاملا عادی به نظر می‌رسد اما آیا این گرما و داغ شدن تا حدی است که نگران کننده ظاهر شود؟ باید تا زمان عرضه کنسول ایکس باکس سری ایکس منتظر بمانیم و ببینیم که آیا داغ شدن کنسول، مشکلی را برای عملکرد آن به وجود خواهد آورد یا خیر؟ قطعا در صورت رخ دادن این اتفاق، بازی‌بازان از سراسر جهان آن را گزارش خواهند داد.

نظر شما در مورد ایکس باکس جدید و گزارش‌های منتشر شده در مورد بیش از حد داغ شدن آن در هنگام کار چیست؟ نظرات خوب خود را با برات نیوز به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *