منتخب سردبیرموبایل

آیفون جایگزین پاسپورت می شود

آیفون جایگزین پاسپورت می شود
 

امروزه، گوشی‌های موبایل همیشه همراه ما هستند و به همین دلیل، وسیله‌ی مناسبی برای ذخیره اسناد و کارت‌هایی ازقبیل کارت اعتباری، کارت نقدی، کارت مشتریان، کارت پرواز و غیره محسوب می‌شوند. با این وجود، به نظر می‌رسد که اپل آینده‌ای را برنامه‌ریزی کرده است که در آن گوشی آیفون جایگزین پاسپورت و گواهی نامه رانندگی می شود.

سایت AppleInsider به یکی از حق امتیازهای ثبت شده توسط اپل اشاره کرده و گفته: «دستگاهی که از یک سیستم به منظور احراز هویت استفاده می‌کند باید شامل حداقل یک پردازنده‌ پیکربندی شده برای گرفتن اطلاعات احراز هویت به منظور شناسایی صاحب دستگاه، هویت تایید شده توسط یک سرور دیگر ارائه‌دهنده تایید هویت و هویت تعریف شده برای دستگاه، باشد».

آیفون جایگزین پاسپورت می شود
آیفون جایگزین پاسپورت و گواهینامه رانندگی می شود.

 

در حالی که این ایده شرکت اپل به نظر جالب و امیدوارکننده است، ذخیره‌ تمام اسناد مهم در یک دستگاه الکترونیکی کمی ترسناک به نظر می‌رسد. گم کردن گوشی موبایل به معنی از دست دادن دسترسی به تمام اسناد مهم خواهد بود، اما این امکان وجود دارد که هم نسخه‌ فیزیکی و هم دیجیتالی کارت‌های شناسایی در اختیار افراد قرار گیرد به گونه‌ای که اگر در سفر خارج از کشور به سر می‌برند، بهتر است نسخه فیزیکی پاسپورت را در جائی امن در هتل نگه داشته و نسخه دیجیتالی ذخیره شده در گوشی آیفون را در مواقع ضروری در اختیار مقامات محلی قرار دهند.

جنیفر بیل، مدیر ارشد اپل، عنوان کرده است که این ایده همچنان در دست بررسی است. او همچنین بیان کرد که پیاده‌سازی و اجرای این ایده به دلیل مسائل قانونی مانند الزامات دولت‌ها به منظور تایید اعتبار این اسناد دیجیتالی، دشوار خواهد بود. با این وجود، ایده‌ ذخیره‌سازی و نگهداری اطلاعات هویتی روی گوشی‌های موبایل جدید نیست و در گذشته شاهد ابتکارعمل‌هایی در زمینه ارائه‌ نسخه دیجیتالی گواهینامه‌های رانندگی در برخی از نقاط دنیا مانند انگلستان بوده‌ایم.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید