با توجه به تاکید مسوولان برضرورت ثبت و رجیستری گوشی های تلفن همراه ، اما با ورود 90 دستگاه آیفون 12 به کشور هنوز این دستگاه ها رجیستر نشده است .

به گزارش برات نیوز، کارشناس ارشد سامانه همتا از ورود 90 دستگاه آیفون 12 به کشور و رویت آن در شبکه مخابراتی درحالی خبر داده که هنوز هیچ کدام از این دستگاه‌ها در سامانه همتا رجیستر نشده‌اند.

اکبر سلطانی، در خصوص آخرین وضعیت ورود سری جدید آیفون ۱۲ به کشور اظهار کرد: از ششم آبان ماه تاکنون، حدود ۹۰ آیفون ۱۲ در داخل شبکه مخابراتی کشور رویت شده‌اند.

بیشتر بخوانید: آیفون 12 با سرعت 5G روانه بازار شد

این درحالی است که مسوولان پیشتر اعلام کرده بودند که تا تاریخ ششم آبان جاری، هیچ آیفون ۱۲ (چه به صورت تجاری و چه به صورت مسافری) وارد کشور نشده و این مدل دستگاه در شبکه اپراتوری کشور رویت نشده و سیم‌کارتی داخل این مدل دستگاه قرار نگرفته است.

ورود 280 هزار گوشی اپل از ابتدای سال جاری به کشور

در حال حاضر امکان ثبت سفارش و واردات سری جدید تلفن همراه هوشمند شرکت اپل یا همان آیفون ۱۲ وجود دارد و از ابتدای امسال بیش از ۲۸۰ هزار گوشی اپل وارد کشور شده که ۲۰۰ هزار گوشی از رویه مسافری و ۸۰ هزار دستگاه نیز از رویه تجاری وارد کشور شده است.

در همین حال ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به منظور جلوگیری از سواستفاده از اطلاعات مسافران ورودی برای رجیستری گوشی تلفن همراه تصمیم به اجرای طرحی از 12 مهر ماه جاری گرفت که تمامی اظهار و ثبت تلفن همراه مسافرین، صرفاً در محل مبادی ورودی کشور و پس از احراز هویت دقیق و تشخیص غیرتجاری بودن و طی تشریفات گمرکی در لحظه ورود به کشور انجام شود.

رجیستری گوشی موبایل طرحی برای مبارزه با قاچاق

پیش از این نیز طرح رجیستری تلفن همراه از تاریخ 14 آذر 1396 با مشمول شدن برند آیفون نخستین فاز اجرایی خود را آغاز کرد .  

این طرح به‌منظور مبارزه سیستمی با قاچاق دستگاه‌های دارای سیم‌کارت، توسط ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و با همکاری دو وزارت‌خانه صنعت، معدن و تجارت و وزارت‌خانه ارتباطات و فناوری اطلاعات اجرا شد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *