ابراز علاقه مایکروسافت برای خرید TikTok در پی سخنان ترامپ مبنی بر ممنوع کردن این اپلیکیشن چینی در ایالات متحده آمریکا مطرح شد. با برات نیوز همراه شوید.

هفته گذشته گزارش شد که برای جلوگیری از ممنوعیت برنامه TikTok در ایالات متحده، شرکت مادر TikTok ByteDance به دنبال فروش TikTok به یک شرکت آمریکایی بوده و مایکروسافت به طور بالقوه به برای صاحب شدن این اپلیکیشن علاقه نشان داده است. به نظر می‌رسد این شایعات مبنی بر ابراز علاقه مایکروسافت برای خرید TikTok درست بوده است چرا که این شرکت تأیید کرده است که آنها در حال مذاکره برای این کار هستند.

این شرکت در مطلبی که در وب سایت مایکروسافت منتشر شده است، گفت: « بحث و گفتگو با ByteDance بر اساس اطلاعیه‌ای که توسط مایکروسافت و ByteDance به کمیته سرمایه‌گذاری‌های خارجی در ایالات متحده (CFIUS) مطرح شده است، انجام می‌شود.

مایکروسافت برای خرید tiktok ابراز تمایل کرد
مایکروسافت برای خرید tiktok ابراز تمایل کرد

این دو شرکت قصد خود را برای یک پیشنهاد اولیه که شامل خرید سرویس TikTok در ایالات متحده، کانادا، استرالیا و نیوزلند است، اعلام کرده‌اند که منجر به مالکیت و بهره برداری مایکروسافت TikTok در این بازارها می‌شود. مایکروسافت ممکن است سایر سرمایه‌گذاران آمریکایی را برای مشارکت اقلیت در این خرید دعوت کند.

پیش بینی می‌شود که این توافق به سرعت پیش برود چرا که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا قبلاً گفته بود كه به دنبال ممنوعیت این برنامه در آمریکا است اما بعداً نظر خود را تغییر داد و به آنها ۴۵ روز فرصت داد که موافقت خود را برای فروش اعلام کنند. به نظر می‌رسد که مایکروسافت یكی از شرکت‌هایی است که می‌تواند این برنامه را بدست آورد. اگر این توافق موفقیت‌آمیز باشد، مایکروسافت اجازه خواهد یافت تا وارد صحنه رسانه‌های اجتماعی شود، جایی که شاید سهم این شرکت در آن بسیار ناچیز است. انتظار می‌رود که این گفتگوها تا پانزدهم سپتامبر به پایان برسد، بنابراین باید منتظر نوعی خبر رسمی در مورد موفقیت یا عدم موفقیت این طرح در هفته‌های آینده باشیم.

 

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *