به تازگی خبر رسیده که یکی از چهره‌های مهم و تاثیر گذار در شرکت یوبی ‌سافت (Ubisoft) به دلیل اتهام آزار جنسی از این شرکت اخراج شده است. برای دریافت اطلاعات و جزئیات بیشتر، با برات نیوز همراه باشید.

به نظر می‌رسد که وضعیت شرکت یوبی‌ سافت، حداقل از نظر داخلی، خیلی خوب و مطلوب نیست. شرکتی که آن را با بازی‌ها و فرانچایزهای مطرح و محبوبی مانند Assassin’s Creed ،Far Cry ،Rayman و سری Tom Clancy می‌شناسیم، حالا در وضعیت داخلی بدی گرفتار شده و این موارد می‌تواند به اعتبار یوبی سافت، صدمات بسیاری وارد کند. پس از این که شنیدیم کارگردان نسخه‌های جدید سری بازی‌ محبوب و مشهور Assassin’s Creed به خاطر مسائل حاشیه‌ای از سمت خود کناره گیری کرد و بدون سر و صدا از تمام پروژه‌هایی که برروی‌ آن‌ها کار می‌کرد، حذف شد، حالا نوبت به یک فرد مهم و تاثیر گذار دیگر در شرکت یوبی‌ سافت می‌رسد. طبق گزارش‌های منتشر شده، یکی از تهیه کنندگان اجرایی و افراد مهم در یوبی‌ سافت، به دلیل تحقیقات صورت گرفته و اتهام آزار و اذیت جنسی، اخراج شده است. شرکت یوبی سافت به صورت رسمی تایید کرده که یکی از مدیران این شرکت، یعنی تامی فرانسوا (Tommy François) از هیئت مدیره‌ی این شرکت کناره گیری کرده است. با این حال، این شرکت در مورد دلیل جدایی تامی فرانسوا، اطلاعاتی را منتشر نکرد و سوالات بزرگی را در ذهن اصحاب رسانه و البته مردم، به وجود آورد.

اگر با تامی فرانسوا آشنا نیستید، بد نیست اشاره کنیم که این فرد در گذشته، نائب رئیس سرویس‌های خلاقانه و مطالب شرکت یوبی سافت بود. با داشتن این شغل، فرانسوا دید کلی و بسیار خوبی به تمام پروژه‌ها و فرانچایزهای بزرگ و کوچکی داشت که شرکت و استودیوهای زیر مجموعه، برروی آن‌ها کار می‌کردند. طبق گزارشی که Business Insider منتشر کرده، یک سری از اقدامات بدون نظم و غیر متعارف در زندگی تامی فرانسوا فاش شده است. به عنوان مثال، یکی از همکاران او بدون اجازه به افراد مختلف پیام ارسال می‌کرده و اطلاعاتی از زندگی شخصی مدیر سابق، لو می‌داده است. در انتها نیز با توجه به تحقیقات و بررسی‌های انجام شده، اتهام آزار و اذیت جنسی علیه‌ فرانسوا مطرح شده است.

اتهام آزار جنسی، باعث اخراج یکی از چهره‌های مهم شرکت یوبی ‌سافت شد
کارگردان بازی مورد انتظار Assassin’s Creed Valhalla (اشرف اسماعیل) که مراحل حساسی از روند توسعه و بازاریابی را طی می‌کند، از کار خود کناره گیری کرد

همان طور که گفته شد، در مدت اخیر، حاشیه‌های داخلی برای شرکت یوبی سافت، کم نبوده و این حاشیه‌های آسیب زننده به شرکت، همیشه در خبرگذاری‌ها و رسانه‌های مختلف، بازتاب‌های بسیاری را در بر داشته است. جدایی تامی فرانسوا از شرکت یوبی‌ سافت، باید باعث ایجاد تغییرات بزرگی در تیم مدیریت این شرکت شود. در ماه گذشته بود که شنیدیم کارگردان بازی مورد انتظار Assassin’s Creed Valhalla (اشرف اسماعیل) که مراحل حساسی از روند توسعه و بازاریابی را طی می‌کند، از کار خود کناره گیری کرد و بدون سر و صدا از پروژه بزرگ Assassin’s Creed Valhalla حذف شد. خبرها حاکی از این بودند که اشرف اسماعیل (Ashraf Ismail) با طرفداران خود در رسانه‌های اجتماعی، رفتار صحیحی نداشته و به دلیل سوء رفتارهای جنسی،‌ نه تنها کار خود، بلکه تقریبا خانواده خود را نیز از دست داده است (پخش شدن تصاویر چت در اینستاگرام). علاوه بر این موارد، باید اتهامات و حاشیه‌ها در مورد یک نایب رئیس دیگر از یوبی سافت، یعنی مکسیم بلاند (Maxime Béland) را نیز در نظر بگیریم. طبق اخبار و گزارش‌های منتشر شده که باز هم به رسانه اجتماعی اینستاگرام مربوط می‌شود، به نظر می‌رسید که این مدیر به حمله‌ی خشونت آمیز متهم شده و شرکت یوبی‌ سافت در تاریخ 6 ماه جولای اعلام کرد که مکسیم بلاند، از سمت خود استعفا داده است. تمام این اتفاقات در فاصله زمانی بسیار کوتاهی رخ داده و حالا اعتبار شرکت بزرگی مانند یوبی سافت را تهدید می‌کند.

اما جالب است بدانید که این مواردی که به آن‌ها اشاره شد، تمام ماجرا و حاشیه‌های اخیر یوبی سافت نیست! پس از اخراج یا جدایی مکسیم بلاند، مدیران دیگری نیز از شرکت یوبی‌سافت استعفا دادند و از سمت خود کناره گیری کردند. به عنوان مثال، مدیر تیم خلاقیت، Serge Hascoët استعفا داد، مدیر منابع انسانی، Cécile Cornet از کار خود کناره گیری کرد و Yannis Mallat، مدیر و کارگردان استودیوی کانادایی یوبی سافت نیز به دلیل بررسی سخت گیرانه از این شرکت جدا شد. البته Business Insider گزارش داده که Cornet هنوز در شرکت یوبی سافت کار می‌کند اما سِمت او تغییر کرده است.

اتهام آزار جنسی، باعث اخراج یکی از چهره‌های مهم شرکت یوبی ‌سافت شد
اتهام آزار جنسی، باعث اخراج یکی از چهره‌های مهم شرکت یوبی ‌سافت، یعنی تامی فرانسوا شد

با رخ دادن تمامی این اتفاقات و با در نظر گیری تمام این حاشیه‌ها، مدیر کل شرکت یوبی‌ سافت، یعنی آقای ایو گیلموت (Yves Guillemot) دست به کار شده و طی ایمیلی که به تمام کارکنان شرکت ارسال کرده، وعده داده که یک سری تغییرات داخلی، سبب خواهند شد که مشکلات فرهنگی از بین بروند و اثری از آن‌ها نباشد. به عنوان مثال، ایو گیلموت، سرپرستی را برای فرهنگ محل کار و ایجاد یک پلتفرم هشدار محرمانه تعیین کرده است. یوبی سافت اعلام کرده که با کمک کارکنان، قصد دارد یک محیط و محل کار با روحیه‌ی مثبت خلق نماید و به وجود آورد و این اعلامیه‌ را در گزارش مالی خود در تاریخ 22 جولای سال جاری منتشر ساخته است.

باید منتظر بمانیم و ببینیم که وضعیت داخلی برای شرکت بزرگی مانند یوبی‌سافت، بهتر می‌شود یا خیر؟ قطعا این حاشیه‌‌ها می‌تواند برای هر شرکتی گران تمام شود. یوبی‌سافت در سال 2019، با بازی‌های ویدیویی خود، آن چنان که باید و شاید خوب عمل نکرد و برخی از عناوین آن‌ها، کیفیت لازم و مطلوب مد نظر بازی‌‌بازان و طرفداران را نداشتند. حال، با ساماندهی اوضاع داخلی شرکت و البته صرف زمان بیشتر برای ساخت و توسعه بازی‌های جدید و پیش رو، امید می‌رود که یوبی‌سافت باز هم به دوران اوج و درخشش خود بازگردد و بهترین‌ها را برای بازی‌بازان به ارمغان بیاورد.

نظر شما در مورد حاشیه‌های ایجاد شده پیرامون شرکت یوبی سافت و اخراج یکی از چهره‌‌های مهم این شرکت به دلیل اتهام آزار جنسی چیست؟ نظرات خوب خود را با برات نیوز به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *