طبق شواهد بدست آمده، شیوع بیماری کرونا اثرات مخرب جبران‌ناپذیری بر اقتصاد آمریکا برجای گذاشته به‌طوریکه اثرات کرونا بر مشاغل آمریکا موجب نابودی ‌میلیون‌ها شغل به‌طور دائمی از چرخه اقتصاد این کشور شده است.

به گزارش برات نیوز و به نقل از خبرگزاری سی‌ان‌ان، باتوجه به داده‌های جدیدی که از سوی  اداره آمار اشتغال آمریکا منتشر شده است، تعداد افرادی که در ماه سپتامبر به‌طور دائم شغل خود را از دست دادند به ۳۴۵ هزار نفر افزایش یافت و به ۳/۸ میلیون نفر رسید. این میزان از بی‌کاری، بالاترین سطح در ۷ سال اخیر است.

در ابتدای شیوع کرونا، تصور براین بود که این حجم از بی‌کاری تنها یک تعدیل نیروی موقت و یا مرخصی اجباری‌ست؛ اما حالا باتوجه به آمار منتشر شده و بررسی‌های صورت ‌گرفته، با پدیده اخراج دائمی روبه‌رو هستیم. این‌طور که به‌نظر می‌رسد شرکت‌هایی آمریکایی در شرایط حال‌حاضر، تصمیم دارند تا با تعدیل نیرو، هزینه‌های خود را کاهش دهند.

بیشتر بخوانید: کرونا اقتصاد بحرین را ۸/۹% کوچکتر کرد

باتوجه به بررسی‌های صورت گرفته، در ماه فوریه قبل از شیوع کرونا در ایالات متحده آمریکا، شاخص از دست رفتن دائمی مشاغل به پایین‌ترین سطح ۱۹ ساله خود رسیده بود. به‌گفته مشاور اقتصادی سابق رئیس جمهور آمریکا، اوستان گولسبی، این یک نشانه شوم است که شواهدی قدرتمند از تأثیرات وحشتناک این بحران سلامتی ارائه می‌کند.

اثرات کرونا بر مشاغل آمریکا به آنجا رسیده است که درصد افرادی که شغل خود را برای همیشه از دست داده‌اند به ۳۵/۶ درصد رسید، این آمار درحالی برای ماه سپتامبر به‌ثبت رسید که در ماه آوریل میزان آن، ۱۱/۱ درصد گزارش شده بود.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *