اجرای طرح های جدید فروش ایران خودرو از امروز 13 اسفند ماه جاری آغاز شد.

به گزارش برات نیوز، گروه صنعتی ایران خودرو از امروز چهارشنبه 13 اسفند ماه جاری به مدت چهار روز دو طرح پیش‌فروش یکساله و فروش فوق‌العاده را اجرا خواهد کرد.

طرح پیش فروش و فروش فوق العاده خودرو از سوی دو گروه خودرو سازی ایران خودرو و سایپا در جهت تامین نیاز بازار و ساماندهی بازار خودرو اجرایی شد .

این در حالی است که چندی پیش، کمیته خودرو با فروش فوق‌العاده ۱۵۲ هزار دستگاه خودرو توسط شرکت‌های ایران خودرو و سایپا تا پایان امسال موافقت کرد.

موافقت کمیته خودرو با واگذاری خودرو از سوی خودروسازان داخلی

بر اساس این گزارش در جلسه تصمیم گیری این کمیته مقرر شد:

با هدف افزایش عرضه خودرو، شرکت‌های ایران‌خودرو و سایپا تا پایان سال به ترتیب ۱۱۰ هزار دستگاه و ۴۲ هزار دستگاه (در مجموع ۱۵۲ هزار دستگاه) تولید کنند.

به‌طور متوسط ماهانه به ترتیب ۱۸ هزار و هفت هزار دستگاه (در مجموع ۲۵ هزار دستگاه) فروش فوق العاده با زمان تحویل حداکثر سه ماهه انجام دهند.

حال در راستای اجرای مصوبه کمیته خودرو، این طرح ها از سوی خودروسازان داخلی اجرایی می شود.

دراجرای این طرح ، سومین مرحله از پیش ‌فروش خودرو تارا در دو مدل دستی و اتوماتیک اجرا می‌شود.

اجرای طرح چهاردهمین فروش فوق العاده ایران خودرو و فروش دنا پلاس توربو اتوماتیک

همچنین دو محصول دناپلاس توربواتوماتیک و وانت آریسان این گروه خودروسازی در قالب چهاردهمین مرحله فروش فوق‌العاده ایران‌خودرو عرضه می‌شود.

بر اساس این گزارش، در چهاردهمین مرحله از فروش فوق‌العاده ایران‌خودرو، برخلاف روال همیشگی فروش‌های فوق‌العاده که با قیمت قطعی و با موعد تحویل ۹۰ روزه اجرا می‌شوند.

اینبار ایران‌خودرو قصد دارد محصول وانت آریسان دوگانه‌سوز را با قیمت قطعی و موعد تحویل ۴۵ روزه عرضه کند.

عدم اعمال شرایط کمیته خودرو درطرح فروش وانت آریسان

 نکته قابل توجه در این فروش این است که در این طرح فروش، طبق مصوبه کمیته خودرو شروط عدم ثبت‌نام در ۴۸ ماهه گذشته در ایران‌خودرو وسایپا  اعمال نمی شود.

 همچنین داشتن پلاک انتظامی فعال برای متقاضیان خرید وانت آریسان دوگانه سوز نیز اعمال نخواهد شد. 

برهمین اساس، در چهاردهمین مرحله از فروش فوق‌العاده محصولات گروه صنعتی ایران‌خودرو، خودرو دناپلاس توربواتوماتیک نیز طبق روال مرسوم فروش‌های فوق‌العاده با قیمت قطعی و موعد تحویل ۹۰ روزه عرضه شده است.

اجرای سومین مرحله از پیش‌فروش خودروی تازه وارد خودرو ” تارا”

 علاوه‌براین گروه صنعتی ایران‌خودرو، همزمان با اجرای چهاردهمین مرحله از فروش فوق‌العاده دو محصول خود، سومین مرحله از پیش‌فروش خودروی تازه وارد خودرو ” تارا” را در دو مدل دستی و اتوماتیک به مرحله اجرا گذاشته است .

براساس اجرای این طرح، موعد تحویل تارا با گیربکس دستی، مهر الی اسفند ۱۴۰۰ و خودرو تارا با گیربکس اتوماتیک بهمن الی اسفند ماه ۱۴۰۰ خواهد بود.

قیمت هر دو نوع این خودرو، مطابق با زمان قیمت خودرو در روز تحویل خواهد بود.

میزان پیش‌پرداخت لازم برای برندگان این مرحله از پیش‌فروش تارا به تفکیک نوع گیربکس بدین ترتیب است:

اجرای دو طرح جدید ایران خودرو برای جلب رضایت مشتریان

این گروه خودروسازی در راستای پاسخگویی به نیاز مشتریان و با هدف تسریع در مشارکت متقاضیان خرید محصولات، دو طرح جدید را اجرایی کرده است.

 ثبت‌نام برای هر دو طرح ( پیش‌فروش یکساله تارا و فروش فوق‌العاده دناپلاس توربواتوماتیک و وانت آریسان دوگانه‌سوز)  از امروز 13 اسفند آغاز شده و به مدت چهار روز  تا پایان روز شنبه ۱۶ اسفندماه اجرا خواهد شد.

متقاضیان هریک از این طرح‌ها، می‌توانند در این مدت نسبت به ثبت‌نام خودرو موردنظر خود اقدام کنند.

همچنان این امکان برای منتخبان طرح‌های قبلی ایران‌خودرو که موفق به واریز وجه نشدند، وجود دارد که دوباره بتوانند در این مرحله از طرح‌های فروش ایران‌خودرو، اقدام به ثبت‌نام کنند.

انجام قرعه کشی و انتخاب نفرات برگزیده پس از اتمام ثبت نام

همانند روال طرح‌های قبلی، پس از پایان مهلت ثبت‌نام و احراز هویت متقاضیان، قرعه‌کشی در حضور نمایندگان نهادهای نظارتی انجام و اسامی نفرات برگزیده پس از گذشت حداکثر سه روز از پایان زمان ثبت نام، اعلام خواهد شد.

در همین حال، پس از آن نیز مشتریان ظرف مدت پنج روز فرصت دارند تا تمام مبلغ خودروهای طرح فروش فوق‌العاده و مبلغ علی‌الحساب خودرو تارا در طرح پیش‌فروش را واریز کنند.

طبیعتا عدم واریز در مدت مذکور، به منزله انصراف متقاضیان خواهد بود. 

اعمال شرایط کمیته خودرو برای ثبت نام در طرح های پیش فروش

  طبق مصوبه کمیته خودرو، به‌منظور دستیابی مشتریان واقعی به خودروها، شرایط و محدودیت‌های پیشین اعم از ۴۸ ماه از زمان ثبت نام یا تحویل خودرو از شرکت‌های ایران‌خودرو و سایپا وجود دارد.

 نداشتن پلاک فعال شخص متقاضی ( به‌جز وانت آریسان دوگانه‌سوز) و لزوم ارائه گواهینامه رانندگی از دیگر شرایط کمیته خودرو است.

همچنین شماره تلفن و شماره حساب بانکی به نام متقاضی، ممنوعیت انتقال امتیاز ، حقوق ناشی از انتخاب شدن در قرعه‌کشی به اشخاص ثالث و عدم امکان صلح و نقل‌و انتقال خودرو حتی به صورت وکالتی نیز از دیگر شرایط کمیته خودرو است.

متقاضیان برای کسب اطلاعات بیش‌تر و ثبت‌نام در این طرح‌ها، می‌توانند به پایگاه فروش اینترنتی محصولات ایران‌خودرو به نشانی esale.ikco.ir مراجعه کنند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *