نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد که جمهوری‌خواهان احتمال سقوط اقتصاد آمریکا در 5 سال آینده را بالا می‌دانند.

به گزارش برات‌نیوز، بر اساس یک نظر سنجی که توسط SurveyMonkey و New York Times انجام شد، قبل از انتخابات بسیاری از جمهوری‌خواهان (56 درصد) اعتقاد داشتند که وضعیت اقتصادی آمریکا خوب است.

اما بعد از انتخابات، این میزان به 19 درصد رسید.

اکنون 73 درصد از جمهوری‌خواهان اعتقاد دارند که در 5 سال آینده نرخ بیکاری و افسردگی در آمریکا افزایش خواهد یافت. در حالی که این میزان قبل از انتخابات، 28 درصد بود.

در مقابل، 51 درصد دموکرات‌ها انتظار گسترش بیکاری و افسردگی را دارند که این میزان از زمان نظرسنجی ماه اکتبر، 25 درصد کاهش داشته است.

علل سقوط اقتصاد آمریکا

سقوط اقتصاد آمریکا به دلیل افزایش تولید ناخالص آمریکا به دنبال گشایش مجدد کسب‌وکارها، خواهد بود.

بازار کار کارگرها هم وضعیت خوبی ندارد. 3 کارگر از هر 10 کارگر (32 درصد) نگران از دست دادن شغل خود به دلیل شیوع ویروس کرونا هستند. این میزان در ماه آگوست، 31 درصد بود که تغییر چندانی نکرده است.

تعداد کسانی که شغل خود را به دلیل شیوع ویروس کرونا از دست داده‌اند، از ماه آگوست تغییری نکرده است. اما تعداد کسانی که امیدی به بازگشت به شغل خود ندارند، در حال افزایش است.

69 درصد کسانی که شغل خود را به علت شیوع ویروس کرونا از دست داده‌اند، اعتقاد دارند که هیچ وقت به کار خود باز نخواهند گشت. این میزان در ماه گذشته 59 درصد و در ماه جولای، 51 درصد بود.

بیشتر بخوانید:
تاثیر انتخابات آمریکا بر اقتصاد ایران

تغییر فوانین مالیات در آمریکا
افزایش مالیات برای افراد با درآمدهای سالیانه بالاتر از 400.000 دلار

تمایل آمریکایی‌ها برای تغییر میزان مالیات

در یک نظرسنجی مشخص شد که تقریبا دو سوم آمریکایی‌ها معتقدند که کسانی که بیشتر از 400.000 دلار درآمد دارند باید مالیات بیشتری پرداخت کنند و سطح مالیات برای کسانی که در آمد سالینه کمتری دارند، تغییر نکند.

88 درصد دموکرات‌ها و طرفدارانشان، 7 نفر از 10 نفر از حزب مستقل و 45 درصد جمهوری‌خواهان موافق این طرح هستند.

حتی 62 درصد از کسانی که درآمد سالیانه بیش از 150.000 داشتند هم موافق افزایش مالیات برای افراد با درآمد بیشتر از 400.000 دلار بودند.

این موضوع احتمالا مهم‌ترین امر در حوزه مالیات برای آقای جو بایدن خواهد بود زیرا بر میزان احتمال سقوط اقتصاد آمریکا تاثیر می‌گذارد.

قبل از انتخابات، وی قول لغو قانون کاهش مالیات و مشاغل (TCJA) و افزایش نرخ مالیات از 37 درصد به 39.6 درصد برای کسانی که درآمد سالیانه بیشتر از 400.000 دلار دارند را داد.

یکی دیگر از وعده‌های وی، افزایش مالیات بر درآمد شرکت‌های بزرگ، از 21 به 28 درصد است.

64 درصد افرادی که در این نظرسنجی شرکت کردند، موافق رایگان کردن 4 سال دانشگاه برای فرزندان خانواده‌هایی که درآمد سالانه کمتر از 125.000 دلار دارند. بودند.

حمایت از این طرح در میان دموکرات‌ها 87 درصد، حزب مستقل 74 درصد و میان جمهوری‌خواهان 36 درصد است.

مانند ماه قبل، 57 درصد شرکت‌کنندگان نظرسنجی معتقد بودند که اولویت اول دولت، باید کنترل ویروس کرونا باشد و قرنطینه باید ادامه پیدا کند.

40 درصد شرکت‌کنندگان معتقد هستند که کسب‌وکارها بدون توجه به افزایش تعداد مبتلایان به کرونا باید دوباره شروع به فعالیت کنند.

نظر دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان در این مورد با یکدیگر تفاوت دارد. 91 درصد دموکرات‌ها می‌گویند که قرنطینه و کنترل ویروس کرونا باید ادامه پیدا کند و 80 درصد جمهوری‌خواهان معتقد هستند که کسب‌وکارها باید دوباره به فعالیت خود ادامه دهند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *