ارز دیجیتال و رمز ارزمنتخب سردبیر

احتمال سقوط بیت کوین تا ۸ هزار دلار

احتمال سقوط بیت کوین

روز ۳۱ ژوئیه (۱۰ مرداد) که بیت کوین برای اولین بار در سال قیمت ۱۱٫۵۰۰ دلار را رد کرد، یک تریدر ارز دیجیتال پیش‌بینی کرد که بیت کوین دچار یک اصلاح قیمت شدید خواهد شد. این تریدر در جواب یک توییت نوشت که در حال حاضر ترید نمی‌کند و منتظر است بیت کوین به قیمت ۱۰٫۵۰۰ تا ۱۰٫۳۰۰ دلار برسد. در آن روز تعداد اندکی انتظار داشتند که قیمت بیت کوین کاهش پیدا کند. اما عصر روز شنبه احتمال سقوط بیت کوین جدی‌تر شد و این اتفاق افتاد. بیت کوین سقوط کرد و تا سطح ۱۰٫۵۰۰ دلار پایین آمد و صدها میلیون دلار لیکوئید شد.

همین تریدر عزیز نگران است که علیرغم وضعیت خوب بازار طلا، نکند بیت کوین به همین روند نزولی ادامه دهد. البته این تریدر می‌گوید اگر بیت کوین بتواند سطوح بالا را دوباره پس بگیرد می‌تواند در آینده نزدیک به جایگاه‌های بهتری هم دست پیدا کند.

احتمال سقوط بیت کوین به قیمت ۹٫۶۰۰ دلار به علت گپ CME

 بیت کوین نتوانست در سطح ۱۲ هزار دلار بماند و خیلی سریع این قیمت را پس زد، از این رو احتمال دارد دچار یک اصلاح قیمت شدید شود و تا محدوده ۹ هزار دلار و حتی کمتر پایین بیاید.

بر اساس گفته‌های این تریدر، ناتوانایی بیت کوین در شکستن سطح ۱۲ هزار دلار موجب برگشت قیمت شدیدی خواهد شد. او به گپ CME اشاره می‌کند و دقیقا به نقطه میانی یک محدوده بزرگ اشاره می‌کند که تقریبا در سطح ۸ هزار دلار قرار می‌گیرد، نقطه‌ای که به عقیده او بیت کوین در یک ماه آینده به آنجا خواهد رسید.

افزایش قیمت طلا می‌تواند از سقوط بیت کوین جلوگیری کند

اگرچه مثل روز روشن است که پس زدن قیمت ۱۲ هزار دلاری از سوی بیت کوین نمایانگر وضعیت خرسی این ارز دیجیتال است، اما بازار طلا در حال حاضر وضعیت خوبی دارد و می‌تواند سقوط ققیمت بیت کوین را مهار کند.

در زمان نوشتن این مطلب، قیمت هر اونس طلا ۱٫۹۲۰ دلار است و همچنان به روند خوبش ادامه می‌دهد. جالب است که بدانید بالاترین قیمت طلا ۱٫۹۸۰ دلار بوده است و احتمالا در این  هفته رکوردهای تاریخی به ثبت برساند. این فلز ارزشمند در بعضی از قراردادهای مشتقه توانسته بر سطح مقاومتی مهم ۲ هزار دلار غلبه کند. به عقیده تحلیلگران بازار، بیت کوین و طلا به یکدیگر بسیار وابسته هستند و روند صعودی طلا می‌تواند به بیت کوین کمک کند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید