با توجه به اینکه زمان رونمایی از گوشی جدید اپل یعنی آیفون ۱۲ نزدیک می‌شویم، هر روز تصاویر جدید و دقیق‌تری از انتظاراتی که که از این گوشی پرچمدار نسل بعدی آیفون داریم، منتشر می‌شود. یکی از این تصاویر، مربوط به گوشی جدیدی تحت عنوان آیفون مینی است. در این مطلب برات نیوز، به این موضوع پرداخته‌ایم .

طبق آخرین اخبار، احتمالا شاهد عرضه گوشی‌هایی تحت عنوان مینی از خط تولید آیفون خواهیم بود. این خبر برگرفته از تصویری پست شده در توییتر کاربری به نام DuanRui است. در این تصویر، یک گوشی با ابعاد ۵/۴ اینچی مشاهده می‌شود که روی آن برچسب مینی خورده است.

البته از آنجایی که هنوز هیچ خبر رسمی در این رابطه منتشر نشده است، نمی‌توان به این شایعات رنگ و روی یک خبر رسمی داد. اما به هر صورت، با نزدیک شدن به روز رونمایی از محصولات جدید آیفون، قوت گرفتن این شایعه هم بیشتر می‌شود. نکته‌ای که در این میان باید مورد توجه قرار گیرد این است که اپل پیش از این هم نسخه‌هایی تحت عنوان آیپد مینی و مک مینی هم منتشر کرده است. بنابراین اصلا عجیب نخواهد بود که دوباره از همین روش برای گوشی‌های آیفون خود هم بهره ببرد. احتمالا این کار برای کمک به کاربران جهت تمایز قائل شدن میان مدل‌های مختلف آیفون ۱۲ انجام خواهد گرفت.

آیفون مینی و انواع مدل‌های آیفون 12
مدل‌های مختلفی از نسل جدید گوشی‌های اپل عرضه خواهد شد

انواع مدل‌های آیفون ۱۲

طبق شنیده‌های قبلی، علاوه بر گوشی آیفون ۱۲ با ابعاد ۵/۴ اینچی (مینی؟)، ۲ مدل دیگر با ابعاد ۶/۱ اینچی و با نام‌های آیفون ۱۲ مکس و پرو هم به بازار خواهند آمد. اگر شایعات مربوط به مدل مینی درست باشد، احتمالا این دو مدل را تحت عنوان آیفون ۱۲ خواهیم شناخت.

از تفاوت‌های موجود میان دو مدل هم اندازه آیفون ۱۲ می‌توان به ویژگی‌های دوربین آن‌ها اشاره کرد. جایی که مدل پرو از اپتیک بهتر و سنسور لیدار جهت عمق دهی و همچنین اپلیکیشن‌های واقعیت مجازی (مثل iPad pros) بهره می‌برد. ضمن اینکه شاید شاهد صفحه نمایش باکیفیت‌تری هم در این مدل باشیم. بنابراین آیفون ۱۲ پرو ۶/۷ اینچی را می‌توان بزرگ‌ترین و بهترین مدل آیفون از میان ۴ گوشی نسل جدید این برند دانست. انتظار می‌رود همه این مدل‌ها مانند آیپد ایر جدید از چیپست A14 بهره ببرند تا از این نظر دارای عملکردی مشابه در اجرای برنامه‌های مختلف باشند.

شاید برشمردن همه تفاوت‌های موجود میان این مدل‌ها کار سختی باشد. ضمن اینکه تا زمان معرفی از محصولات جدید اپل در رویداد پیش رو، نمی‌توان قطعیت هیچ کدام از این موارد را تایید نمود. پس بهتر است برای روشن شدن همه زوایای آیفون‌های جدید، تا ۱۳ اکتبر صبر کنیم.   

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *