اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

احیای مشاغل پس از کرونا با برنامه خواهد بود

احیای مشاغل پس از کرونا

معاون وزیر کار، عیسی منصوری، اعلام کرد قطعاً طی ۳ تا ۵ سال آینده ریزش نیروی کار را تجربه خواهیم کرد اما همزمان در یک رشته فعالیت‌هایی رویش جدی داریم. به همین دلیل احیای مشاغل پس از کرونا با برنامه‌ریزی همراه خواهد بود. با برات نیوز همراه باشید.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد در دوره کرونا، فعالیت‌ها و کسب‌وکارهایی که توانایی استفاده از بستر فضای مجازی را دارند بسیار رونق گرفته اند؛ در بعضی از این مشاغل حتی افزایش جدی نیروی کار داشتیم. تشخیص ما این است که با یک تاخیر فازی، بعضی رشته فعالیت‌هایی همچون بخش خدمات دوباره رونق خواهند گرفت.

بیشتر بخوانید: فرصت بازسازی اقتصاد جهانی بعد از کرونا مهیا است

وی افزود: پیش‌بینی می‌کنیم که در دوره پساکرونا بخش کشاورزی سریع خود را احیا می‌کند و بازگشت سریعی به روند قبلی خود خواهد داشت؛ در این دوره هم کمتر تحت تأثیر قرار گرفته است که البته باید اشاره کرد که فضای بارندگی و غیره هم مثبت بوده است.

منصوری ادامه داد: پس از کشاورزی، بخش صنعت به صورت صعودی احیا خواهد شد و سپس با یک تأخیر فازی نسبت به صنعت، بخش خدمات رونق خود را شروع خواهد کرد؛ ولی وقتی زمان بگذرد بخش خدمات نسبت به صنعت در حوزه اشتغال راندمان بیشتری نشان خواهد داد.

وی همچنین اظهار داشت: برنامه‌ای بلندمدتی برای احیای مشاغل پس از کرونا تدوین کرده‌ایم؛ سناریوی نخست این است که ممکن است واحدهای اقتصادی همراه با رونق به حالتی بهتر از حالت قبل از کرونا برگردند؛ سناریوی دوم پیش‌بینی یک دوره افت و سپس بازگشت سریع به رونق است و سناریوی سوم بازگشت به روال قبل اما درگیر شدن دوباره با کروناست. طبق این سه سناریو ۱۱ مؤلفه در قالب برنامه پساکرونا تدوین کردیم که منتظر تصویب هستند؛ اما این برنامه برای بلندمدت است و برای ریزش اشتغال طی سال‌های آتی، آیتم‌هایی در نظر گرفته شده است.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید