1. خانه
  2. خودرو
  3. اخبار خودرو
  4. خبر خوب برای دارندگان خودروهای فرسوده
اخبار خودرو

خبر خوب برای دارندگان خودروهای فرسوده

خودروهای فرسوده

10 درصد خودروهای قرعه کشی به دارندگان خودروهای فرسوده اختصاص یافت.

به گزارش برات نیوز، دبیر انجمن مراکز اسقاط و بازیافت کشور گفت: ۱۰ درصد از خودروهای عرضه شده در قرعه کشی به دارندگان خودروهای فرسوده اختصاص می یابد.

مصوبه مجلس درخصوص سهمیه 10 درصدی دارندگان خودروهای فرسوده

این درحالی است که مجلس شورای اسلامی در اسفند ماه سال گذشته در مصوبه‌ای مقرر کرد که حداقل ۱۰ درصد از خودروهای عرضه شده در قرعه کشی به دارندگان خودروهای فرسوده اختصاص یابد.

برهمین اساس، نمایندگان در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور با الحاق بندی به تبصره ۷ این لایحه موافقت کردند.

براساس این مصوبه؛ حداقل ۱۰ درصد از خودروهای عرضه شده در قرعه‌کشی به دارندگان خودروهای فرسوده اختصاص یابد، مشروط به اینکه در هنگام تحویل خودرو جدید، خریدار گواهی اسقاط خودرو فرسوده خود را تحویل دهد.

از اینرو 10 درصد خودروهای قرعه کشی به دارندگان خودروهای فرسوده اختصاص یافت.

اعمال کسر سهمیه 10 درصدی دارندگان خودروهای فرسوده از قرعه کشی بعدی

درهمین راستا، آقای سید امیر احمدی دبیر انجمن مراکز اسقاط و بازیافت کشورگفت : طرح ۱۰ درصد از خودروهای عرضه شده در قرعه کشی به دارندگان خودروهای فرسوده، پارسال با پیگیری مجلس به ثمر نشست و در قرعه کشی بعدی این ۱۰ درصد اعمال خواهد شد.

دبیر انجمن مراکز اسقاط و بازیافت کشور می گوید: یکی از موضوعات این است که بحث جایگزینی خودروهای فرسوده انجام نمی شود و حداقل با این طرح بخشی از خودروهای فرسوده اسقاط خواهند شد. بحث تامین ضایعات هم از طریق همین طرح برای کارخانه های فولاد تامین خواهد شد.

تحویل خودرو جدید در ازای تحویل گواهی اسقاط خودرو

از ابتدای سال ۹۹ و با ورود مجدد شورای رقابت به قیمت‌گذاری خودرو، قرعه کشی معیار خرید خودرو به قیمت کارخانه شد و شورای رقابت هم همواره از آن دفاع کرد.

آنچه در بند (ف) تبصره ۷ قانون بودجه ۱۴۰۱ دیده می‌شود بیانگرخروج بخشی از سهم قرعه‌کشی از بین ثبت ‌نام کنندگان است. در این بند مقرر شده که حداقل ۱۰ درصد از خودروهای عرضه شده در قرعه‌کشی، به دارندگان خودروهای فرسوده اختصاص یابد، مشروط به اینکه در هنگام تحویل خودرو جدید، خریدار گواهی اسقاط خودرو فرسوده خود را تحویل دهد.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست