در حال حاضر ارزانترین خودرو پراید است اما بدلیل قیمت‌های کاذب متقاضی ندارد، از همین روی نمی‌توان قیمت مشخصی برای پراید عنوان کرد زیرا اختلاف قیمت ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومانی در فضای مجازی وجود دارد.

به گزارش برات نیوز، نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران با بیان اظهارات فوق می گوید: بدلیل تقاضای کاذب تنها ۲۰ درصد خریداران مصرف‌کننده واقعی هستند، مابقی خودرو را در خانه‌های خود نگهداری تا مجددا در زمان گرانی آن را معامله کنند.

همین امر موجب شده تا تقاضای کاذب در بازار به وجود بیاید که خود بیشترین دلیل گرانی قیمت خودرو نیز محسوب می‌شود.

نعمت‌الله کاشانی‌نسب در مورد آخرین وضعیت بازار خودرو می گوید: در حال حاضر بازر در رکود به سر می‌برد و معالمه‌ای انجام نمی‌شود، با این حال قیمت‌ها اندکی افزایش داشته است. البته نه خریداری است و نه فروشنده‌ای؛ چون قیمت‌ها به گونه‌ای است که همه به انتظار کاهش قیمت‌ دست نگه داشته‌اند.

وی ادامه می دهد: بازار خودرو به کل راکد است و خرید و فروش انجام نمی‌شود. از همین روی پیش بینی ما این است که قیمت خودرو به این منوال نماند چون غیر واقعی و کاذب است.

بیشتر بخوانید: توقف تولید پراید باید اجرایی شود

به گفته وی، دو شرکت عمده خودروساز تولیدات خود را نسبت به سال گذشته ۱۹ درصد افزایش داده‌اند اما بدلیل تقاضای کاذب تنها ۲۰ درصد خریداران مصرف‌کننده واقعی هستند، مابقی خودرو را در خانه‌های خود نگهداری تا مجددا در زمان گرانی آن را معامله کنند. همین امر موجب شده تا تقاضای کاذب در بازار به وجود بیاید که خود بیشترین دلیل گرانی نیز محسوب می‌شود.

کاشانی‌نسب با انتقاد از تاثیر فضای مجازی برای قیمت‌های غیرواقعی می گوید: قرار بر آن بود که سایت‌ها درج قیمت نداشته باشند اما بسیاری از سایت‌ها و کانال‌های تلگرامی قیمت‌ها را درج می‌کنند و بر این آشفته بازار دامن می‌زنند.

در واقع با  اشتراک‌گذاری قیمت‌های عجیب و غریب بازار را ملتهب می‌کنند و مردم با توجه به این قیمت‌ها گمان می‌کنند قیمت خودرو بسیار گران شده است.

نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو می افزاید: باید در نظر داشت که تولیدات نسبت به سال گذشته افزایش داشته که ۶۰ درصد تولید برای ایفای تعهدات و ۴۰ درصد برای فروش فوری مربوط می‌شود.

بنابراین با تداوم این رویه، قیمت‌ها به این شکل نمی‌ماند و کاهش قیمت را پیش‌ رو خواهیم داشت البته در مورد درصد کاهش نمی‌توان اظهار نظر کرد چون به تولید بستگی دارد که در صورت افزایش، تب و تاب مردم و تقاضای غیرواقعی کاهش پیدا می‌کند.

البته امکان تدوام این قیمت‌ها وجود ندارد، در حال حاضر ارزانترین خودرو پراید است اما بدلیل قیمت‌های کاذب متقاضی ندارد و بنوعی معاملات قفل شده است از همین روی نمی‌توان قیمت مشخصی برای پراید عنوان کرد زیرا امکان اختلاف قیمت ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومانی برای سایت‌ها و کانال‌های مختلف وجود دارد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *