1. خانه
  2. اقتصاد
  3. اخبار اقتصادی
  4. اختلالات اینترنتی تا شب عید حل می شود
اخبار اقتصادیفناوریمنتخب سردبیر

اختلالات اینترنتی تا شب عید حل می شود

وزیر ارتباطات در آیین افتتاح پروژه‌های راهبردی شرکت ارتباطات زیرساخت به مردم اطمینان داد: اختلالات اینترنتی تا شب عید حل می شود.

به گزارش برات نیوز، عیسی زارع پور روز گذشته (چهارشنبه) در این مراسم گفت: دولت سیزدهم به دنبال توسعه یک شبکه پرسرعت و با کیفیت در کشور است. همین امروز هم ریاست محترم جمهور دستور ویژه‌ای صادر کردند که شرایط را برای دسترسی مردم به اینترنت پرسرعت و باکیفیت فراهم کنیم و این واقعا یک اعتقاد جدی در دولت سیزدهم است که فناوری اطلاعات می تواند بسترساز حل بسیاری از مشکلات باشد.

وی با اشاره به پروژه راهبردی توسعه شبکه فیبرنوری که در ایام دهه فجر افتتاح شد گفت: لازمه تحقق پروژه توسعه فیبرنوری به همه نقاط کشور این است که شبکه انتقال و شبکه ارتباطات کشور در لایه زیر ساخت تقویت شود. وی افزود: شبکه زیرساخت کشور در حال حاضر ظرفیت خوبی دارد لکن به دلیل اجرای پروژه راهبردی توسعه فیبرنوری نقاط، که سرعت دسترسی مردم به اینترنت را بیش از چند ده و یا حتی چند صد مگابیت بر ثانیه افزایش خواهد داد، حتما لازم بود که ظرفیت شبکه زیر ساخت را توسعه دهیم و امروز مایه خوشحالی است که قرارداد توسعه شبکه زیر ساخت کشور با تجهیزات کاملا بومی امضا شد و بر أساس آن تا پایان سال ۱۴۰۱ ۷۰ درصد به ظرفیت این شبکه اضافه خواهد شد.

۴۰ درصد به ترانزیت دیتا از خاک کشور افزوده شد

بر اساس این گزارش وزیر ارتباطات در آیین افتتاح پروژهای راهبردی شرکت ارتباطات زیر ساخت شامل افتتاح شبکه سراسری سیگنال‌رسانی زمینی صداوسیما به تمام نقاط کشور، رونمایی از نقشه راه افزایش ظرفیت بین‌الملل در مسیر تبدیل‌ شدن ایران به هاب ترانزیت دیتا در منطقه و تبادل قرارداد پروژه توسعه و ارتقا پایداری شبکه انتقال کشور به ظرفیت ۲۰ ترابیت با استفاده از توان داخلی که با حضور، پیمان جبلی رئیس سازمان صدا و سیما برگزار شد، ضمن تبریک ایام ماه مبارک رجب، و روز مهندس گفت: در این پروژه در طول قریب به یک دهه، با تلاش صدها و بلکه هزاران مهندس بر پهنه جعرافیایی ایران عزیزمان، یک شاهکار مهندسی رغم خورد.

وی افزود: امروز که روز نمادین افتتاح شبکه سراسری سیگنال‌رسانی زمینی صداوسیما است نقطه عطفی در تاریخ صداوسیما است و از امروز امکان خدمت رسانی سازمان صدا و سیما از طریق یک شبکه پرسرعت مبتنی بر فیبرنوری در سراسر کشور فراهم شده است و وابستگی پخش شبکه های رادیویی و تلویزیونی به فرستنده‌های ماهواره‌ای خارجی قطع شد. وزیر ارتباطات ادامه داد: در این پروژه بزرگ، در طول قریب به یک دهه سه وزیر ارتباطات و سه رئیس سازمان صدا و سیما در عالی ترین سطح و در سطوح پایین تر صدها نفر درگیر بودند تا بتوانند این شاهکار مهندسی را به سرانجام برسانند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

سه + 16 =

فهرست