1. خانه
  2. فناوری
  3. اختلالات شدید اینترنت و ادله جالب شرکت ارتباطات!
فناوریمنتخب سردبیر

اختلالات شدید اینترنت و ادله جالب شرکت ارتباطات!

اختلالات شدید اینترنت

بعدازظهر امروز سه شنبه 27 دی شرکت ارتباطات زیرساخت اختلالات شدید اینترنت را در راستای توسعه شبکه عنوان کرد!

به گزارش برات نیوز، اینترنت کشور که طی ماههای اخیر به نفس افتاده و اکثرا با کندی شدید همراه است از دو روز گذشته با اختلالات بسیار روبه رو بوده است.

در پی این اختلالات، حتی دسترسی به برخی پیامرسان‌ها و وبسایت‌های داخلی هم مختل شده و برخی کاربران هم به سختی به آن‌ها دسترسی دارند.

نکته جالب توجه اعلامیه ای است که شرکت ارتباطات زیر ساخت نسبت به مشکلات اینترنت در این دو روز منتشر کرده که علت اصلی اختلالات را توسعه شبکه عنوان کرده اما به دلیل و نوع این توسعه اشاره‌ای نشده است.

بر اساس این گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ارتباطات زیر ساخت امروز بعدازظهر اعلام کرد: به دلیل بروز مشکلات فنی در راستای توسعه شبکه، شاهد افت موقت کیفیت سرویس IXP خواهیم بود. از شکیبایی شما تا رفع مشکل سپاسگزاریم.

در این اطلاعیه هیچ اشاره‌ای به نحوه توسعه شبکه و ارتباط آن با رفع فیلتر برخی پلتفرم‌ها نشده است. همچنین زمان پایان اختلال نیز مشخص نیست.

همچنین «ابرآروان» با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که به دلیل ناپایداری شبکه برق در منطقه پیام و مشکل سوخت‌رسانی، دیتاسنتر بامداد این شرکت با قطعی و اختلال مواجه است و این شرایط تا ساعت ۲۴ امشب (۲۷ دی) ادامه خواهد داشت.

این در حالی است که طی ماههای اخیر کسب و کارهای اینترنتی که روز به روز بر تعدادشان افزوده می شود با خسارتهای فراوانی به دلیل اختلالات شدید اینترنت مواجه بوده و هستند.

هم اکنون سرورهای بیشتر سایت‌های ایران در خارج کشور قرار دارند که علت این امر علاوه بر کیفیت بهتر پهنای باند دیتاسنترهای خارجی، مربوط به قیمت‌هاست به‌طوری که سرورهای خارجی 5 تا 10 برابر ارزان تر از سرورهای داخلی هستند و کسی هم به این گرانفروشی آشکار پهنای باند توسط مخابرات رسیدگی نمی‌کند!

 

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست