1. خانه
  2. اقتصاد
  3. اخبار اقتصادی
  4. آغاز اخذ مالیات از خانه های خالی در تابستان امسال
اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

آغاز اخذ مالیات از خانه های خالی در تابستان امسال

مالیات خانه‌ خالی

به‌گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، تابستان امسال طبق قانون تصویب‌شده مالیات بر خانه‌های خالی، صدور برگه‌های مالیاتی شروع خواهد شد و اخذ مالیات از خانه های خالی انجام می‌گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه مطلب از برات نیوز با ما همراه باشید.

اسلامی افزود:

طبق آنچه که مرکز آمار ایران اعلام کرده است سالانه در ایران دست‌کم ۳۰۰ هزار واحد مسکونی تولید می‌شود.

اسلامی در گفتگو با بخش خبری ۲۱ شبکه یک اظهار داشت:

هیئت دولت به‌طور قاطع از تمام دستگاه‌های زیربط خواسته است این موضوع را مورد اهمیت قرار دهند.

موضوع مسکن و اخذ مالیات از خانه های خالی فقط به وزارت راه و شهرسازی مربوط نیست. رشد اخیری که در قیمت مسکن اتفاق افتاده، تحت تاثیر بخش مسکن نیست و بیشتر شرایط تورمی و بازار ارز روی آن تاثیر داشته است. این موضوع باعث می‌شود توجه همه دستگاه‌های زیربط و متولیان اقتصاد به موضوع مسکن ضرورت پیدا کند.

 

بیشتر بخوانید: اقدام های مالیاتی دولت ، جدی شد

 

اسلامی اضافه کرد که قرار است نخستین جلسه معاون اول رئیس‌جمهور با دعوت از صنایع و افراد زیربط مسکن برگزار شده تا در این‌باره هم‌اندیشی شود و تمهیداتی برای التهاب کاذب به‌خصوص در بخش اجاره مسکن اتخاذ گردد.

اخذ مالیات از خانه های خالی از تابستان امسال

اسلامی همچنین گفت:

ما در تلاش هستیم برای تولید و عرضه مسکن، سیاست‌های ثابتی داشته باشیم. می‌خواهیم این امر، روندی پایدار داشته و همه جامعه اطمینان داشته باشند که می‌توانند با توجه به سبد مالی خود در تاریخ‌های مشخص صاحب خانه شوند.

اخذ مالیات از خانه های خالی با یک سامانه طراحی‌شده

وزیر شهرسازی اعلام کرد:

سامانه‌ طراحی‌شده‌ای که در سال گذشته از آن رونمایی شد، یک پایگاه اطلاعاتی درباره واحد‌های مسکونی است و از همه دستگا‌ه‌ها خواسته شده تا اطلاعات خود را در این سامانه وارد کنند. سپس سازمان امور مالیاتی می‌تواند اقدام به‌صدور برگه‌های مالیاتی کند. این امر باعث خواهد شد تا صاحبین واحدهای خالی به‌فروش یا اجاره واحدهای خود اهمیت دهند.

اسلامی در رابطه با اخذ مالیات از خانه های خالی اشاره کرد که گام دیگری که در این راستا برداشته شده، طرح اقدام ملی مسکن است که تعداد یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در آن نام‌نویسی کرده‌اند.

در این طرح اعلام شده که هر فردی که خانه آماده، زمین و پروژه نیمه‌تمام دارد، آن را در قالب طرح اقدام ملی بیاورد تا به او زمین مرغوب در یک محل بهتر داده‌ شود و دوباره ساخت‌و‌ساز انجام دهد. به این ترتیب مولدسازی سرمایه‌ها انجام شود. تعامل با بورس هم انجام شده و مردم می‌توانند سهام بخرند و آن را تبدیل به مسکن کنند.

 

 

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست