درحالی که طرح اخذ مالیات از صاحبان خانه های خالی به منظور کنترل بازار مسکن و افزایش عرضه نهایی شده و به تصویب رسید نخستین لیست خانه های خالی جهت دریافت مالیات به سازمان امور مالیاتی ارائه و از ۱۰۹ هزار خانه خالی مالیات دریافت می‌شود.

به گزارش برات نیوز، به دنبال اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم و اعلام اخذ مالیات از خانه های خالی این موضوع در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گرفت و پس از بررسی‌های لازم این طرح به تصویب رسید. با تصویب این قانون مقرر شد تا از کسانی که بیش از یک واحد مسکونی خالی دارند مالیات اخذ شود تا مالکان این خانه‌های خالی مجبور به عرضه آنها در بازار شوند.

حالا پس از شناسایی مالکان خانه های خالی و تصویب طرح اخذ مالیات از صاحبان خانه های خالی، معاون وزیر راه و شهرسازی از ارائه اولین لیست خانه‌های خالی شامل ۱۰۹ هزار واحد متعلق به اشخاص حقیقی به سازمان امور مالیاتی خبر داده است.

محمود محمودزاده، معاون امور مسکن و ساختمان گفته است: اولین لیست خانه های خالی در کارتابل سازمان امور مالیاتی قرار گرفت.

وی ادامه داد: سازمان امور مالیاتی دسترسی به کارتابل دارد و اطلاعات واحدهای خالی از سکنه برای مالیات‌ستانی در اختیار این دستگاه اجرایی قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید: بررسی مجدد طرح مالیات از خانه های خالی

معاون وزیر راه‌و شهرسازی افزود: لیست اول شامل بیش از ۱۰۹ هزار خانه خالی از سراسر کشور است.

محمودزاده درباره تاریخ اجرای مالیات ستانی از خانه های خالی گفت: این اطلاعات در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار گرفته و این دستگاه مسئول اجرای اخذ مالیات است و ساز و کار مالیات‌ستانی را تعیین می‌کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: مالیات‌ستانی از واحدهای شناسایی شده در مدت زمان کوتاه به اجرا می‌رسد.   

وی با بیان اینکه خوشبختانه این برنامه مهم وزارت راه وشهرسازی و دولت برای کنترل بازار مسکن محقق و عملیاتی شد، ادامه داد: اجرای مرحله اول از امروز آغاز می‌شود و در لیست اول، خانه‌های خالی متعلق به اشخاص حقیقی ثبت شده و مالیات‌ستانی از این گروه آغاز می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: لیست خانه های خالی متعلق به اشخاص حقوقی هم به زودی در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار می‌گیرد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *