پروژه ادغام بانک ‌های وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه در حالی به اتمام رسید که فاز دوم ادغام سه بانک قوامین، انصار و موسسه اعتباری کوثر نیز اجرایی شد.

پیش از این و در فاز نخست طرح ادغام بانک های وابسته به نیروهای مسلح دربانک سپه دو بانک مهر اقتصاد و حکمت ایرانیان به این بانک پیوسته شده بودند.

این طرح در راستای اصلاح نظام بانکی و ارتقای سلامت مالی بانک‌ ها و با همکاری وزارت امور اقتصادی و دارایی، بانک مرکزی و ستاد کل نیروهای مسلح اجرایی شد و دراجرای آن پنج بانک وابسته به نیروهای مسلح دربانک سپه ادغام شدند.

با برگزاری مجامع عمومی فوق العاده این پنج بانک در بانک سپه ادغام شده و تابلوی شعبات آن ها تغییر نام یافت . تنها ارائه خدمات این پنج بانک به مشتریان با تابلوهای بانک سپه، باقی مانده است که به زودی اجرایی می شود.

پروژه ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه، از بیش از یک سال پیش کلید خورد و در این مدت اقدامات مقدماتی آن در حال انجام بود که در پی آن ادغام بانک‌های انصار، قوامین، حکمت ایرانیان، مهر اقتصاد و موسسه مالی و اعتباری کوثر در بانک سپه از ماه‌های پایانی سال ۱۳۹۷ آغاز شد و در سال گذشته نیز، در تابلوی این بانک‌ها عبارت وابسته به بانک سپه درج شد.

رئیس کل بانک مرکزی در ابتدای خرداد امسال، وعده ادغام دو بانک حکمت ایرانیان و مهر اقتصاد را طی ۱۰ روز داده بود که این امر ۱۲ روزه نهایی شد و با احتساب وعده آقای رییس کل برای ادغام موسسه اعتباری کوثر تا پایان این ماه، پرونده ادغام بانک‌های نظامی در بانک سپه به نیمه رسیده و با تعیین تکلیف و ادغام دو بانک باقی مانده دیگر (انصار و قوامین)، پرونده ادغام بانک‌های نظامی برای همیشه بسته می‌شود.

با این حساب، طبق جدیدترین اظهارات همتی ادغام رسمی بانک‌های انصار و قوانین و موسسه اعتباری کوثر انجام شده است اما هنوز ارائه خدمات آن‌ها به مشتریان با تابلوی بانک سپه نهایی نشده که پس از اتمام بررسی‌ها و داوری‌ها نهایی می‌شود و به بانک سپه می‌پیوندند.

بنابراین، ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح به پایان رسیده و چهار بانک انصار، قوامین، حکمت ایرانیان، مهر اقتصاد و موسسه مالی و اعتباری کوثر در بانک سپه به طور رسمی ادغام شده‌اند. همچنین، با اتمام ادغام بانک‌های نظامی به عنوان یکی از برنامه‌های اصلاح نظام بانکی، یک گام موثر در اصلاح نظام بانکی برداشته شده است. 

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *