رانندگان خودروهای عمومی در روزهای شیوع کرونا که اعلام شد مردم در خانه بمانند، یکی از کسب‌وکارهای آسیب‌دیده‌ای بودند که از مسوولان قول گرفتند خساراتشان جبران می‌شود. این شد که همان روزها اعلام کردند وام کرونا برای این قشر در نظر گرفته شده است.

به گزارش برات نیوز، البته پرداخت این وام‌ها زمان‌بر بود و هنوز هم تعداد بالایی از کسب‌وکارهای آسیب‌دیده اعلام کرده‌اند هیچ تسهیلاتی دریافت نکرده‌اند. اما دولت بارها قول داده که این کار به صورت کامل و جامع برای همه انجام می‌شود اما چون تعداد بالایی برای دریافت این تسهیلات درخواست داده‌اند این واریزی‌ها با فاصله و در مدت طولانی‌تری ارائه می‌شود.

امروز هم بر مبنای اعلام سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، تاکنون ۷۰۰ میلیارد تومان وام کرونا به رانندگان خودروهای عمومی ارائه شده است و به زودی شرایط برای دریافت این تسهیلات برای بقیه رانندگان هم فراهم خواهد شد.

ستاد مقابله با کرونا در خرداد ماه تسهیلاتی برای جبران خسارت ناشی از شیوع ویروس کرونا بسیاری از مشاغل تصویب کرد. سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اعلام کرد که حدود ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای بیش از ۱۱۳ هزار راننده اتوبوس، مینی‌بوس و تاکسی‌های پلاک عمومی بین‌شهری در نظر گرفته شده است که با سود ۱۲ درصد و با بازپرداخت ۲۴ ماهه و تنفس چهار ماهه در نظر گرفته شده و قرار بود تا تیر ماه به آن‌ها پرداخت شود و اقساط حدود ۲۸۰ هزار تومانی آن نیز از مهر ماه امسال از رانندگان دریافت شود.

بیشتر بخوانید: 126 میلیارد تومان وام کرونا به تولیدات بهداشتی

اما به نظر می‌رسد با وجود گذر زمان هنوز این تسهیلات شش میلیون تومانی کرونایی کامل پرداخت نشده است. داریوش باقر جوان مدیرکل حمل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در این باره گفت: بالاخره پس از پیگیری‌های صورت گرفته مشکل رانندگان بین‌شهری در بانک‌ها از جهت وثایق و تضامین حل شد و در حال حاضر حدود ۷۰ هزار راننده توانسته‌اند تسهیلات خود را دریافت کنند.

وی افزود: از بین ۱۱۳ هزار ۵۱ نفر راننده، همه مشمول دریافت آن را به دلایل مختلفی مانند داشتن بدهی‌های بانکی و غیره نداشتند و حدود ۱۰۰ هزار نفر واجد شرایط شدند که تا کنون حدود ۷۰ درصد توانسته‌اند این تسهیلات بانکی را دریافت کنند.

مدیرکل حمل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اظهار کرد: گرچه پرداخت این تسهیلات به رانندگان خودروهای پلاک عمومی بین‌شهری بسیار طولانی شد و عملا از زمان قابل استفاده برای این وام گذشت اما امیدواریم هر چه سریعتر بقیه رانندگان هم بتوانند تسهیلات خود را دریافت کنند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *