بانک و بیمهمنتخب سردبیر

تعامل جدید بانکی ایران با روسیه

ارتباط بانکی ایران و روسیه

ارتباط بانکی ایران و روسیه به زودی برقرار می شود. کارت‌های بانکی ایران به شبکه بانکی روسیه متصل میشود که به گفته مسئولان فقط در شرایط تحریم این اقدام صورت میگیرد.

به گزارش برات نیوز ؛ مدیرکل دفتر اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت گفت: ارتباط بانکی ایران و روسیه برقرار خواهد شد. کارت‌های بانکی مورد استفاده در شبکه شتاب ایران به شبکه «میر» روسیه متصل می شود که این می‌تواند به تسهیل مبادلات مالی به ویژه در بخش گردشگری بسیار کمک کند

بهروز الفت مدیرکل دفتر اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت گفت: ارتباطات بانکی ایران با روسیه در مقایسه با سایر کشورهای جهان در شرایط تحریم بهتر بوده و در همین راستا اقداماتی از سوی بانک مرکزی و سایر بانک‌های تجاری در حال پیگیری است که یکی از آنها اتصال کارت‌های شتاب ایرانی در روسیه است که پروتکل‌های آن در حال بررسی است.

وی افزود: کارت‌های بانکی مورد استفاده در شبکه شتاب ایران به شبکه «میر» روسیه متصل می شود که این می‌تواند به تسهیل مبادلات مالی به ویژه در بخش گردشگری بسیار کمک کند.

وی افزود: در پی تحریم‌های آمریکا و اتحادیه اروپا،روسیه تصمیم گرفت سوئیفت روسی را بر مبنای روبل ایجاد کند که هیچ ارتباطی با شبکه مالی غرب ندارد و برخی از کشورهای حوزه CIS و چین ازآن استفاده می‌کنند. بنابراین بانک مرکزی نیز به دنبال اتصال به این شبکه بود.

گفتنی است شهریور 98،رئیس کل بانک مرکزی از ارتباط بانکی دو کشور ایران و روسیه از طریق پیام رسان روسی و سپام بانک مرکزی ایران(غیرسوئیفت) خبر داده بود.

عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در صفحه اینستاگرامی خود در همان تاریخ نوشت: در جریان مذاکرات 25 شهریور 98 روسای جمهور ایران و روسیه، در کنار مباحث مهم سیاسی، در خصوص توسعه و ارتقای روابط اقتصادی و تجاری دو کشور و نیز روابط بانکی دو کشور بحث‌های مهمی انجام گرفت.

همتی اعلام کرده بود: در این دیدار اعلام کردم ارتباط بانکی دو کشور از طریق پیام رسان روسی و سپام بانک مرکزی ایران(غیرسوئیفت) برقرار شده است و امکان استفاده از این سیستم برای مبادلات تجاری بین کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا، می‌تواند به توسعه مبادلات تجاری بین کشورهای عضو اتحادیه کمک شایانی بکند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید