1. خانه
  2. اقتصاد
  3. اخبار اقتصادی
  4. ارتقای شش پله‌ای کشور در حوزه اینترنت تلفن همراه
اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

ارتقای شش پله‌ای کشور در حوزه اینترنت تلفن همراه

قیمت اینترنت

در حوزه اینترنت تلفن همراه براساس رتبه بندی جهانی شش پله ارتقاء داشته ایم.

به گزارش برات نیوز، وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات اعلام کرد: کندی و تندی اینترنت باید ملاک داشته باشد؛ ممکن است در خانه ما سرعت زیاد باشد و در محل کار شما کم باشد یا به عکس این ممکن باشد.

این درحالی است که وزارت ارتباطات همچنان بر توسعه شبکه و ارتقای کیفیت اینترنت تاکید دارد اما نتیجه آن تا به حال مشهود نبوده است و اغلب کاربران از وضعیت کیفیت اینترنت ناراضی هستند.

بروز اختلالات درشبکه اینترنت در برخی مناطق

عیسی زارع‌پور با اشاره به کندشدن سرعت اینترنت، اظهار کرد: کندی و تندی اینترنت باید ملاک داشته باشد. ممکن است در خانه ما سرعت زیاد باشد، در محل کار شما کم باشد یا به عکس. براساس رتبه‌بندی جهانی ما شش رتبه ارتقاء داشته‌ایم در اینترنت موبایل و در سرعت هم ما ۲۱ بودیم و الان ۲۵ هستیم. ممکن است در جایی در اینترنت موبایل اختلال وجود داشته باشد.

وی در حاشیه جلسه هیئت دولت درباره افزایش قیمت بسته‌های اینترنت، گفت: اپراتورها از ما اجازه خواستند که با توجه به تورم این چند ساله بود این بسته‌ها را حذف بکنند و یک درخواست دیگر هم داشتند که بسته‌های جدید با قیمت‌های جدید معرفی بکنند که ما با آن مخالفت کردیم و گفتیم اگر برنامه‌ای برای توسعه دارید حتما باید برنامه را ارائه دهید که ارزیابی و به تعهد تبدیل شود که قابل پیگیری باشد.

تضمین ارتقای کیفیت در ازای افزایش قیمت اینترنت

وی تاکید کرد: ما مخالف هرگونه افزایش قیمت و معرفی بسته‌های جدید با قیمت‌های جدید هستیم، مگر اینکه تضمین دهند کیفیت شبکه را با یک زمان‌بندی مشخص افزایش می‌دهند.

وزیر ارتباطات درباره طرح صیانت از فضای مجازی نیز تصریح کرد: ما چیزی به اسم طرح صیانت نداریم، هرگاه مجلس چیزی را تصویب کند ما درباره‌اش صحبت می‌کنیم. موضع دولت هم در این زمینه همین است که از روز اول گفتیم، ما برای اصلاح طرحی که در مجلس بود پیش قدم شدیم و ده تا دوازده جلسه با کمیسیون ویژه و نمایندگان گذاشتیم.

بررسی و رفع اشکال طرح صیانت و بلوغ نسبی

زارع‌پور ادامه داد: این طرح به یک بلوغ نسبی رسیده است، اما همچنان اشکالاتی در آن وجود دارد و باید ببینیم مسیر تصویب آن در مجلس چگونه پیش می‌رود تا اشکالات برطرف شود.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه موضع دولت این است که فضای مجازی نیاز به قانون دارد، تاکید کرد: ۱۵ سال از آخرین قانونی که تصویب شده می‌گذرد و این فضا زیست اصلی مردم است و حتما باید قانون داشته باشد که مردم متضرر نشوند و ما هم بتوانیم از حقوق مردم دفاع کنیم اما اینکه نسخه شفابخش آن چیزی است که در مجلس است باید دید که چه چیزی در مجلس تصویب می‌شود و ما هم کمک می‌کنیم که نسخه مناسبی در مجلس تصویب شود.

دیدگاه دولت قانومندسازی فضای مجازی است نه اعمال محدودیت

وی اظهار کرد: قانونمند شدن فضای مجازی به معنای اعمال محدودیت نیست. نگاه دولت این است که بسیاری از گره‌های کشور با فناوری اطلاعات قابل باز شدن است و دیدگاه‌مان فرصت محور است تا بیشترین استفاده را از این فضا داشته باشیم، ولی حتماً باید فضا قاعده‌مند باشد.

وزیر ارتباطات درباره وضعیت توسعه فیبرهای نوری در کشور نیز گفت: ما یک طرح ملی را در راستای ایجاد یک شبکه با سرعت و با کیفیت در کشور دنبال می‌کنیم که طرح فیبر نوری منازل و کسب‌وکارهاست. دولت امروز تصویب کرد که هشت درصد از سهم دولت از درآمد اپراتورها که تقریباً یک سوم تا یک چهارم سهم دولت است را در توسعه فیبرنوری هزینه کنیم. این مصوبه که در هفته‌های آینده ابلاغ شود ما فراخوانی به اپراتورها خواهیم داد و پروژه فیبرنوری را با سرعت بیشتری دنبال می‌کنیم.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست