با شش برابر شدن ارزش سهام تسلا انتظار می روند این روند همچنان رو به رشد باشد.

دلیل 6 برابر شدن ارزش سهام تسلا

به گزارش برات نیوز ارزش سهام تسلا، شرکت خودروساز آمریکایی که در کار طراحی خودروهای جدید و الکتریکی است، در سال جاری به میزان 6 برابر قبل رسیده است.

توسعه گسترده بازارهای تسلا در کنار معرفی محصولات جدید، رونمایی از نسل آینده خودروی وانت ساخت این شرکت و همچنین توسعه بیشتر فناوری خودروهای خودران باعث شده اند تا امسال برای تسلا رویایی رقم بخورد و ارزش سهام آن در ماه دسامبر نسبت به ابتدای امسال حدود ۶ برابر شده باشد.

کارخانه باتری سازی تسلا در آلمان

تسلا پروژه های پیشرفته خوبی در دست اقدام دارد و انتظار رشد سهام آن همچنان وجود دارد.

 یکی از تحلیلگران سهام در بورس وال استرین به نام تاشا کینی با پیش بینی آینده خوب این شرکت، بیان کرد که احتمالا ارزش هر سهم تسلا تا سال 2024 به بالای 1400 دلار برسد.

 البته تاسیس کارخانه بزرگ باتری سازی تسلا در آلمان در سال آینده در این روند بی تاثیر نیست.

این شرکت خودروساز برنامه دارد تا سال 2030 یک پنجم بازار خودروهای برقی را از آن خود کند. برای این کار تسلا باید سالانه 15 میلیون دستگاه خودروی الکتریکی تولید کند تا با این ظرفیت بتواند به اهدافش برسد.

ایلان ماسک در جمع ثروتمندان دنیا

با بالا رفتن ارزش سهام تسلا، اکنون ایلان ماسک نیز در جمع ثروتمندان دنیا در سال 2020 در رتبه سوم با 130 میلیارد دلار ثروت قرار دارد و نفر اول این لیست جف بزوس مدیر عامل آمازون است. برخی او را رقیب بزوس در آینده می دانند.

بیشتر بخوانید: شایعه کرونا، تسلا را هم لزراند

زیرا با رشد خوبی که سهام تسلا دارد این امر دور از انتظار نیست. تنها در یک ماه اخیر سهام تسلا ۳۰ درصد رشد داشته است که آن را بین ۴۹ سهم موفق وال استریت قرار می دهد.

از زمان عرضه اولیه سهام شرکت تسلا در سال ۲۰۱۰، ارزش هر سهم این خودروساز بیش از ۱۴۰ برابر افزایش یافته است.

نظرسنجی ها نیز این روند رو به رشد را تائید می کند. پیش از این نیز نظرسنجی صورت گرفته توسط بانک گلدمن ساکس نشان می داد که از ۱۸۹ صندوق بزرگ بورسی وال استریت، ۱۵۷ صندوق معتقدند سهام تسلا به رکوردشکنی های خود ادامه خواهد داد. 

سودآوری مثبت در چهارمین فصل متوالی

انتظار می رود با وجود آنکه کرونا همچنان ادامه دارد و تقاضای جهانی برای خودرو کم است، اما سودآوری این شرکت در چهارمین فصل متوالی نیز مثبت باشد.

تسلا پیش تر رکورد دیگری را نیز ثبت کرده بود و در اول ژوئن سال جاری با پشت سر گذاشتن تویوتا به با ارزش ترین برند خودروسازی جهان تبدیل شده بود.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *