بیتکوین که روزهای اخیر سیر صعودی به خود گرفته بود، طی 24 ساعت گذشته باز هم رشد کرد و وارد کانال 18 هزار دلار شد.

استقبال بازارهای مالی از بیتکوین

به گزارش برات نیوز، با انتخاب بایدن، گرایش سرمایه گذاران به سمت ارزهای دیجیتال بیشتر شده است.

قیمت بیت‌کوین که تا ماه‌های گذشته در نقطه بین 7 تا 10 هزار دلار قرار داشت اکنون در حال رسیدن به قله تاریخی خود یعنی 20 هزار دلار است.

شواهد نشان می دهد که تقاضا برای خرید ارزهای دیجیتالی کماکان در حال افزایش است و بالا ماندن جریان ورودی سرمایه باعث افزایش قیمت ها شده است.

ارزش معاملات بیت ‌کوین بالا رفت

 برای نخستین بار در سه سال اخیر ارزش بیت کوین از ۱۷ هزار دلار عبور کرد که حفظ این کانال پس از شکستن این محدوده مقاومتی مهم می تواند مسیر را برای صعودهای بعدی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی فراهم کند.

در 24 ساعت گذشته هر بیت کوین با رشد 10 درصدی به 18 هزار و 267 دلار رسید و ارزش بازار این ارز دیجیتال در آستانه 350 میلیارد دلار قرار دارد.

در این بازه زمانی ارزش معاملات بیت ‌کوین از 32 میلیارد دلار نیز عبور کرده است.

ورود بانک های مرکزی به حوزه ارز دیجیتال

با ورود بانک های مرکزی در حوزه ارز دیجیتال، استقبال سرمایه گذاران از این بازار مالی بیشتر شده و تعداد شرکت هایی که در حال پذیرش این ارز هستند رو به افزایش است.

برای مثال اخیرا شرکت AT&T نیز آمادگی خود را برای قبول ارزهای دیجیتال نشان داده است.

جوزف گواگلیردو- کارشناس امور ارزی در موسسه تروتمان گفت: شکی نیست که همه گیری کرونا باعث افزایش اقبال جهانی به ارزهای دیجیتالی شده است و حالا همه به دنبال راه های انتقال وجه سریع تر و  کم دردسر تر هستند. 

تمایل معامله گران به خرید بیتکوین باعث ادامه روند صعودی این ارز و افزایش ارزش معاملات بیت ‌کوین شد تا بدین ترتیب بازدهی هفتگی محبوب ترین ارز دیجیتالی جهان به ۱۶.۳۶ درصد برسد. 

اوضاع مثبت دیگر ارزهای دیجیتال با افزایش ارزش معاملات بیت ‌کوین 

البته صعود قیمتها در بازار ارزهای دیجیتالی محدود به بیت کوین نبود و قیمت بسیاری از ارزهای دیجیتالی دیگر افزایشی بود.

اتریوم دیگر رمز ارز محبوب سرمایه‌گذاران در 24 ساعت گذشته با رشد نزدیک به 6 درصدی به 493 دلار رسیده است به طوری که ارزش کل بازار این رمز ارز اکنون 56 میلیارد دلار است.

ارزش معاملات 24 ساعت گذشته اترتیوم 13.5 میلیارد دلار بوده است.

همچنین لایت کوین با ۳.۹۱ درصد افزایش به ۷۳.۵۵ دلار،  مونرو با ۳.۷۲ درصد جهش به ۱۲۲.۹۳ دلار، دش با ۰.۰۱ درصد صعود به ۸۱.۶۰ دلار، زدکش با ۱.۷۲ درصد افزایش به ۶۵.۴۳ دلار و میکر با ۰.۰۵ درصد صعود به ۵۲۱.۲۷ دلار رسیدند.

ریپل که دیگر رمز ارز محبوب فعالان این حوزه است با رشد نزدیک به یک درصد به 0/3 دلار رسیده و ارزش بازار آن به 30 میلیارد دلار رسیده است. ارزش معاملات 24 ساعت گذشته این رمز ارز نیز بیش از 3.5 میلیارد دلار بوده است

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *