ارزش واقعی سهام عدالت درحالی رو به کاهش است که ارزش این سهام طی هفته گذشته بالاتر از قیمت روزهای پایانی هفته بوده است.

به گزارش برات نیوز، آنچه که مسلم است ارزش واقعی سهام عدالت تحت تاثیر نوسانات بورس، افزایشی یا کاهشی می شود؛ به طوریکه در روزهای ابتدایی هفته گذشته، ارزش این سهام بیشتر از روزهای پایانی بود.

پس از اعلام امکان آزاد سازی سهام عدالت بسیاری از سهامداران اقدام به فروش بخش آزاد شده سهام خود کردند و میزان عرضه سهام عدالت بسیار افزایش یافت .

عرضه سهام عدالت به صورت خرد و بلوکی

درهمین حال از سوی مسوولان اعلام شد که فروش سهام عدالت متوقف شده است و امکان فروش برای سهامداران به صورت مقطعی وجود ندارد .

اما چندی پیش سخنگوی آزادسازی سهام عدالت اعلام کرده است که فروش سهام عدالت متوقف نشده و به صورت خرد و بلوکی ادامه دارد و شهروندان می‌توانند متناسب با شرایط بازار این اقدام را انجام دهند.

این مقام مسوول اظهار داشته که با توجه به اینکه دارایی سهام عدالت قابل توجه است و  بازار خرد ۳۶ شرکت موجود در سهام عدالت در دست مشمولین این سهام است باید تمهیداتی اندیشیده شود که این سهام به صورت خرد و بلوکی عرضه شوند.

سهامداران پس از آزادسازی سهام عدالت، مشمولان این سهام که روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده اند، می توانند با مراجعه به سامانه www.sahamedalat.ir ارزش واقعی سهام و جزئیات دارایی خود را مشاهده کنند.  

روند کاهشی ارزش سهام عدالت در شرایط توقف فروش سهام

بر اساس این گزارش، آمارها حاکی از این است که ارزش واقعی سهام عدالت با ارزش اولیه یک میلیون تومان، در روز شنبه ۲۴ میلیون و ۵۲۰ هزار تومان، در روز یکشنبه، ۲۴ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، در روز دوشنبه ۲۳ میلیون و ۶۹۰ هزار تومان، در روز سه شنبه ۲۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و در روز چهارشنبه ۲۲ میلیون و ۴۹۰ هزار تومان بوده است.

همچنین ارزش روزانه سهام عدالت با ارزش اولیه ۵۳۲ هزار تومانی، در روزهای شنبه، یکشنبه، دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه به ترتیب ۱۳ میلیون و ۲۰ هزار تومان، ۱۲ میلیون و ۸۷۰ هزار تومان، ۱۲ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان، ۱۲ میلیون و ۲۰ هزار تومان و ۱۱ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان بوده است.

سهام عدالت ۴۹۲ هزار تومانی نیز در روز شنبه هفته قبل ۱۲ میلیون و ۳۰ هزار تومان، در روز یکشنبه ۱۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، در روز دوشنبه ۱۱ میلیون و ۶۲۰ هزار تومان، در روز سه شنبه ۱۱ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان و در روز چهارشنبه نیز ۱۱ میلیون و ۴۰ هزار تومان قیمت داشته است.

ارزش سهام عدالت درحالی مطرح است که تا اطلاع ثانوی فروش سهام عدالت متوقف شده و سهام داران اجازه فروش سهام خود را ندارند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *