همانطور که چند روز پیش با افزایش احتمال پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا، شاهد سقوط قیمت یوآن چین بودیم، امروز با پیروزی بایدن، یوآن دوباره به روزهای اوج خود نزدیک شد.

به گزارش برات نیوز، خبر پیروزی بایدن در انتخابات آمریکا کافی بود تا یوآن چین بهترین عملکرد هفتگی خود در 4 سال گذشته را تجربه کند. به این ترتیب ارزش یوآن در معاملات امروز بازارهای خارج از چین نظیر هنگ‌کنگ 0.4 رشد کرد و به 6.5649 یوآن در برابر دلار رسید. هفته گذشته هم ارزش یوآن 1.6 درصد رشد کرده بود که از ابتدای سال 2017 تا کنون بی‌سابقه بوده است.

تاثیر انتخاب بایدن بر بهینه سازی روابط آمریکا و چین

پیروزی کاندیدای حزب دموکرات موجب شد که تا ارزش دلار آمریکا بر بازار جهانی ارز کاهش یابد. یکی دیگر از دلایل بالا رفتن ارزش یوان چین این است که سرمایه‌گذاران بر این باورند که پیروزی بایدن می‌تواند روابط بهتری را بین آمریکا و چین به عنوان دو اقتصاد بزرگ جهان ایجاد کند.

به جز چند روز گذشته که احتمال پیروزی ترامپ بر یوان اثر منفی گذاشت، از ابتدای ماه ژوئن و آغاز روند بهبود اوضاع اقتصادی در چین، یوان رو به رشد و رسیدن به روزهای اوج خود است. با توجه به اینکه اکنون نتایج انتخابات آمریکا تقریباً قطعی شده است و بایدن پیروز این کار شده حالا سرمایه‌گذاران از انتخابات عبور کرده و روی آمارهای اقتصادی از عملکرد چین و سیگنال‌های بانک مرکزی این کشور متمرکز شده‌اند.

بیشتر بخوانید: واکنش منفی یوان چین به نتایج انتخابات آمریکا

گائوچی، کارشناس اقتصادی استکوتیا بانک سنگاپور نیز در خصوص تاثیر کاهش ارزش دلار بر رشد ارزش یوان می‌گوید: تا زمانی که شاهد کاهش ارزش دلار باشیم ممکن است رشد ارزش یوآن چین کند شود اما معکوس نخواهد شد.

وی ادامه داد: از طرف دیگر هیچ سیگنال قوی از طرف دولت یا بانک مرکزی چین نسبت به تصمیم برای توقف رشد ارزش آن فعلا به بازار مخابره نشده است.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *