صحبت بر سر اتخاذ یک تصمیم درست در کمترین زمان ممکن است، آیا تولید ارز دیجیتال توسط بانک مرکزی در یک کشور، به صلاح است؟

به گزارش برات نیوز، به نقل از فوربس، ماجرای همکاری یا هم داستانی بانک مرزی با حوزه وسیع ارز دیجیتال و رمز ارز بسیار متنوع و گاهی متضاد است.

راجز هوانگ نویسنده تاثیرگذار فورس با تیتر ارزدیجیتال بانک های مرکزی ، هرگز رمزارز خوانده نمی‌شود، موضوع را پیچیده تر کرده و به ابهام در این حوزه دامن می‌زند.

حال آنکه وب سایت خبری تحلیلی وابسته به بانک مرکزی هلند معتقد است، دو واژه کریپتوکارنسی و بانک مرکزی دو کلمه به هم گره خورده هستند.

ماجرا به همین جا ختم نمی‌شود و پیر ماره، مدیر تولید و بازاریابی فینکسترا بر این باور است که مدتی است کریپتوکارنسی مرده است و ما هنوز خبر نداریم!

اما نه پدیده ای به اهمیت ارزدیجیتال تن به مرگ داده و نه بانک مرکزی حتی در یک کشور دنیا به صورت رسمی به عنوان شرح وظیفه به تولید و مدیریت ارز دیجیتال فکر کرده است.

ماشین‌های چاپ پول دوباره روشن شده‌اند

جالب است که سیاستمداران در دنیا از این حوزه کمی به وحشت افتاده و به نظر می رسد که بانک ‌های مرکزی جهان دوباره دستگاه‌های چاپ پول خود را روشن کرده‌اند.

گفته می‌شود بانک مرکزی ایالات‌ متحده آمریکا، قصد دارد ۶ تریلیون دلار، حدود ۵۰ برابر کل ارزش شبکه بیت کوین، پول چاپ کرده و به بازار تزریق کند.

حدود یک سال پیش بود که رسانه‌های اروپایی این خبر را منتشر کردند:

« شش بانک مرکزی با همکاری بانک تسویه حساب جهانی BIS  کارگروهی را به منظور یافتن استفاده‌های بالقوه از ارزهای دیجیتال با پشتوانه بانک‌های مرکزی تشکیل داده‌اند.»

موضوع از این نیز فراتر رفت و کشوری مثل آمریکا در بیانیه ای که به تایید سنای آمریکا نیز رسید از حمایت همه جانبه خود از فعالان در حوزه ارز دیجیتال خبر داد. اما احتیاط را کنار نگذاشت و شرط و شروطی را اعلام کرد.

حیات ارزدیجیتال به دست مردم

پیر ماره نویسنده وب سایت فینکسترا بر این باور است که خیلی وقت است در عرصه دیجیتال مارکتینگ موضوع از حالت دو بعدی B2B به عرصه چند لایه و چند بعدی B2B2X  تبدیل شده است.

او می نویسد: بله باور دارید یا نه، کریپتوکارنسی و مفهوم آن برای دولت‌ها مرده است اما این به معنای مرگ ارزدیجیتال نیست بلکه این پدیده حیات خود را به دست مردم سپرده و حالا آرامشس وصف ناپذیر دارد.

 

 

 

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *