بانک مرکزی چین اعلام کرد ۳.۱۳ میلیون تراکنش با استفاده از ارز دیجیتال چینی انجام شده که بخشی از آن مربوط به استفاده آزمایشی از این ارز بوده است.

به گزارش برات نیوز، به نقل از راشاتودی، بانک مرکزی چین اعلام کرد ۳.۱۳ میلیون تراکنش با استفاده از ارز دیجیتال چینی انجام شده است.

بنا به اعلام بانک مرکزی چین، که بخشی از این تراکنشها، مربوط به استفاده آزمایشی از این ارز در شهرهای بزرگی مانند شنزن و شیونگان بوده است.

فن یی‌فی، معاون بانک مرکزی چین می‌گوید: از ارز دیجیتالی چین برای ۱.۱ میلیارد یوآن (معادل ۱۶۲ میلیون دلار) از تراکنش‌ها استفاده کرده‌ایم و قرار است در المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن هم از این ارز به صورت آزمایشی استفاده کنیم.

برنامه‌های آموزشی استفاده ارز دیجیتال چینی

سوز چاینا مورنینگ پست به نقل از یی‌فی نوشت: برنامه‌های آموزشی استفاده از ارز دیجیتال پیشرفت مثبتی داشته‌اند و تا اواخر آگوست بیش از ۶,۷۰۰ مورد استفاده برای این ارز داشته‌ایم که این از پرداخت صورتحصاب‌ها و قبض‌ها گرفته تا حمل‌ونقل و خدمات دولتی بوده است.

او ادامه داد: بانک مرکزی چین یوآن دیجیتالی را به عنوان زیرساخت مالی مهمی برای آینده به حساب می‌آورد. 

ارز دیجیتال چینی یا یوآن دیجیتالی یا ای-یوآن برای روش‌های پرداخت گوناگونی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بیشتر بخوانید: بانک مرکزی ژاپن، ارز دیجیتال تولید می کند

طی این برنامه‌های آزمایشی بیش از ۱۱۳,۳۰۰ کیف پول دیجیتال شخصی و ۸,۸۰۰ کیف پول دیجیتال شرکتی افتتاح شده است.

به اعتقاد تحلیلگران به نظر می‌رسد چین با کمک همه چیزهایی که درباره حوزه ارزهای دیجیتال و بلاک چین فراگرفته است، قصد دارد یوآن دیجیتالش را به‌منظور رقابت با دلار آمریکا عرضه کند و با بیت کوین کاری ندارد.

ارز دیجیتال چینی می‌تواند با جمع‌آوری بلادرنگ داده‌های مربوط به خلق پول، حسابداری و…، مرجع مفیدی برای تأمین پول و پیاده‌سازی سیاست‌های پولی باشد.

به گفته کارشناسان ارز دیجیتال، اما این ارز تفاوت بسیاری با بلاک چین‌های عمومی مثل بیت کوین دارد.

طبق گزارش‌ها، بانک خلق چین (بانک مرکزی چین) این ارز را عرضه خواهد کرد و مانند دیگر ارزهای فیات ملی موجود، به‌طور کامل تحت اختیار و کنترل بانک مرکزی خواهد بود.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *