اخبار اقتصادیارز دیجیتال و رمز ارزمنتخب سردبیر

ارز دیجیتال چین این کشور را از بحران کرونا نجات می‌دهد؟

ارز دیجیتال چین

چین در پی ایجاد یک مزیت بزرگ اقتصادی یعنی معرفی ارز دیجیتال رسمی خود است تا به تدریج از بحران کرونا خارج شود. با برات نیوز همراه باشید.

کرونا ویروس به حالت‌های مختلفی دنیا و اقتصاد آن را درگیر و مختل کرده است. با وجود اینکه دنیا در حال مبارزه با این ویروس است، به نظر می‌رسد چین به تولد نوع جدیدی از ارزهای فیات نزدیک است که می‌تواند رابطه بین پول، قدرت اقتصادی و قدرت وابسته به جغرافیای سیاسی را دوباره شکل دهد.

طرح آزمایشی ارز دیجیتال چین

یوان دیجیتال رسمی چینی بیش از 5 سال است که در دست ساخت است و به تازگی به اجرای آزمایشی رسیده است. قرار است این پول به تدریج جایگزین معاملات فیزیکی شود. اگر این آزمایش‌ها با موفقیت روبرو شوند، باید شاهد اولین ارز دیجیتال چین که تصویر مائو زدونگ رویش نقش بسته است باشیم.

این موضوع در حالی صورت می‌گیرد که به دلیل شیوع کرونا ویروس ، اعتماد مردم دنیا به چین کمرنگ شده و مناقشات آمریکا و چین نیز بر شدت آن افزوده است. با این حال شاید سوال بسیاری از مردم این باشد که یوان دیجیتال می‌تواند رقیب دلار شود یا خیر؟ در داخل چین نیز سوالاتی از این دست بین مردم به وجود می‌اید که چرا دولت می‌خواهد یوان موجود را به پول دیجیتال تبدیل کند؟

ارز دیجیتال چین
یوان دیجیتال رسمی چینی بیش از 5 سال است که در دست ساخت است

مصرف کنندگان چینی برای دور زدن کامپیوتر و کارت اعتباری از اپلیکیشن‌های پرداخت استقبال کردند و سرمایه گذارهای بزرگ بازار پول نیز، سرمایه گذاری در محصولات با مدیریت سود با بازده بالا را اولویت قرار دادند.
گفته می‌شود که کارمندان دولتی شهرداری سوژو نیز نیمی از یارانه حمل‌ونقل خود را در ماه آینده به صورت یوان دیجیتال دریافت خواهند کرد. همچنین خبرها حاکی از آن است که این ارز دیجیتال بر بستر بلاک چین خواهد بود و مکانیزم پولی آن نیز دارای ساختاری متمرکز و سنتی است.

بیشتر بخوانید: پرداخت دیحیتالی واتس اپ معرفی شد

استفاده‌ آزمایشی از ارز دیجیتال جدید در شهرهای شنزن، سوژو، چنگدو، جنوب پکن، شیونگان و مناطقی که قرار است میزبان بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ باشند، آغاز شده است. چاینا دیلی گزارش داده است که ارز دیجیتال چین به‌صورت رسمی در سیستم مالی شهرهای نامبرده ادغام شده است و برخی کارمندان دولت حقوق ماه می (اردیبهشت) خود را درقالب این ارز دریافت خواهند کرد.

چین در پی قدرت گرفتن در این حوزه است. این موضوع تصادفی نیست که چین سال گذشته هنگامی که فیسبوک ارز دیجیتال لیبرا را معرفی کرد، پروژه خود را سرعت بخشید.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید