بانکهای معتبر ژاپن و شرکت‌های خصوصی این کشور خود را برای ورود به عرصه ارز دیجیتال و رمزارزها در سال میلادی جدید، آماده می‌کنند.

به گزارش برات نیوز، در حالی که برخی کشورها در جهان هنوز برای ورود رسمی به عرصه ارز دیجیتال مردد هستند، کشور ژاپن با تمام قوا برای ورود قدرتمند به این عرصه آماده می‌شود.

بیش از 30 شرکت بزرگ ژاپنی، از جمله بانک‌های خصوصی و معتبر قرار است در سال آینده ارز دیجیتال مشترک و خصوصی را برای بهبودی اوضاع پرداخت‌ها آزمایش کنند.

این خبر حتی در صورت داشتن فاصله با واقعیت خود به خود به بازار ارز دیجیتال رونق می‌بخشد و باعث می‌شود یکی از کشورهای بزرگ و مهد تکنولوژی در دنیا آشتی تاریخی با ارز دیجیتال داشته باشد.

بیشتر بخوانید: ارز دیجیتال ملی سلاح روسیه در برابر تحریم‌ها

بانک‌های ژاپنی در دهه گذشته بارها ثابت کرده‌اند که بسیار بیشتر از حد تصور کارشناسان حوزه اقتصادی، اهل ریسک و معاملات پیچیده و شاید ناشناخته هستند.

digital currency
تمامی این بانک‌ها و شرکای اقتصادی در نظر دارند تئوری «ارز دیجیتال دولایه» را آزمایش کرده و در گام اول با همین رویه پیش بروند

3 بانک برتر ژاپنی اعضای اصلی طرح

بر اساس این گزارش، اصل این خبر توسط صرافی تخصصی ارز دیجیتال ژاپن یعنیDeCurret ، یکی از اعضای گروه اقتصادی، روز پنجشنبه اعلام شد.

سایر اعضای این طرح شامل سه بانک برتر ژاپن MUFG ،  Sumitomo Mitsui  و Mizuho  همچنین چندین و چند شرکت مالی و خرده فروشی دیگر در این عرصه جزو موافقان ورود به عرصه ارز دیجیتال هستند.

تمامی این بانک‌ها و شرکای اقتصادی در نظر دارند تئوری «ارز دیجیتال دولایه» را آزمایش کرده و در گام اول با همین رویه پیش بروند.

قرار بر این شده که در 6 ماهه اول 2021 یک منطقه اقتصادی امن و تعریف شده برای این مهم یعنی ارز دیجیتال در نظر گرفته شود.

در این مناطق اقتصادی تحولات ارز دیجیتال مبتنی بر اسلوب بلاکچین زیر ذره بین ژاپن قرار خواهد گرفت و به موازات آن قراردادهای هوشمند پیاده سازی خواهد شد.

اتحاد شرکای بزرگ تجاری برای ارز دیجیتال ژاپن

این شرکای کوچک و بزرگ در اتحاد کامل با سیاست‌های ملی کشور ژاپن بر این باورند که چنین فرایندی به توسعه اقتصاد ژاپن کمک تاریخی خواهد کرد.

گفته می‌شود که این فرایند ارز دیجیتال دولایه هیچ اصطکاک و تداخلی با فرایند رایج پرداخت الکترونیک پول در ژاپن نخواهد داشت.

کارت‌های اعتباری و سیستم رایج در بانک‌های ژاپن مسیر همیشگی خود را طی خواهند کرد و ارز دیجیتال مسیر تعریف شده خود را دنبال می‌کند.

این فرایند نه تنها تداخلی در این مسیر نخواهد داشت بلکه پیش بینی شده ارز دیجیتال دولایه قابلیت همکاری این سیستم عامل پرداخت را با فضای دیجیتال به شدت افزایش دهد.

از دیگر اعضای مهم این گروه بزرگ اقتصادی می‌شود به NTT، Accenture Japan، Daiwa Securities Group و Nomura Holdings اشاره کرد.

این بدین معنا است که در آینده نزدیک شاهد حضور بزرگترین هولدینگ‌های ژاپنی در این عرصه خواهیم بود.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *