با توجه به فعالیت استخراج کنندگان رمز ارز در صورت شناسایی محکوم می شوند.

به گزارش برات نیوز، سخنگوی صنعت برق نسبت به استفاده غیر قانونی از برق برای استخراج رمز ارز هشدار داد .

مصطفی رجبی مشهدی اظهار کرد:مراکز غیر مجاز استخراج رمز ارز در صورت شناسایی به مراجع قضایی تحویل شده و محکوم به پرداخت جریمه می شوند.

با توجه به فعالیت بسیاری از استخراج کنندگان رمز ارز در کشور هنوز هیچ مجوزقانونی برای فعالیت آن ها صادر نشده است .

به طوری که چندی پیش وزارت صمت اعلام کرد که هیچ شرکتی مجوز تولید و استخراج ارز دیجیتال در کشوررا ندارد .

اقدام مجلسی‌ها برای قانونمندسازی فعالیت استخراج کنندگان رمز ارز

در همین حال با توجه به نبود قانون مربوط به حوزه رمز ارزها چندی پیش مجلسی ها از انجام رایزنی برای قانونگذاری فعالیت رمز ارزها خبر داده بودند.

عدم قانون و صدور مجوز برای رمز ارزها یکی از مشکلاتی است که این روزها فعالان حوزه استخراج رمز ارز با آن مواجه هستند.

این درحالی است که میزان استقبال از ارزهای دیجیتال به خصوص بیت کوین هر روز روند صعودی دارد .

سخنگوی صنعت برق با هشدار به مراکز استخراج رمز ارز که از برق غیرقانونی برای این کار استفاده می‌کنند، گفت: اینگونه مراکز غیرمجاز در صورت شناسایی، به مراجع قضایی معرفی و به پرداخت جریمه محکوم خواهند شد.

جمع آوری مراکز غیر مجاز استخراج رمز ارز راهکار کاهش مصرف برق

در همین حال سخنگوی صنعت برق به جمع آوری مراکز غیر مجاز استخراج رمز ارز به عنوان مهمترین راهکارهای تاثیرگذار در کاهش مصرف سوخت نیروگاه‌ها اشاره کرده است.

وی تاکید کرد: مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارز در صورت کشف، ضمن الزام به پرداخت هزینه برق مصرفی، به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

بیشتر بخوانید: تصمیم جدید برای استخراج رمزارزها

رجبی مشهدی اظهار کرد: سیاست وزارت نیرو، حمایت از تشکیل مزارع استخراج رمز ارزها در کشور و سایر مراکز استخراجی است که به صورت قانونی فعالیت می‌کنند.

سخنگوی صنعت برق افزود: با این حال، با آن دسته از مراکز استخراج که به صورت غیرمجاز از برق با تعرفه‌ای به غیر از تعرفه مربوطه استفاده می‌کنند، به شدت برخورد خواهد شد.

وی ادامه داد: در همین راستا در صورت شناسایی مراکز غیرقانونی و استخراج کنندگان رمز ارز ، جریان برق آنها قطع می شود.

فعالیت 24 مرکز استخراج رمز ارز با مجوز قانونی

رجبی مشهدی یادآور شد: علاوه بر معرفی افراد خاطی به مراجع قضایی، هزینه برق مصرفی و خسارات وارده به شبکه برق نیز از متخلفان دریافت می‌شود.

سخنگوی صنعت برق همچنین در خصوص مراکزی که با مجوز قانونی به فعالیت در این زمینه مشغول هستند، گفت: تاکنون ۲۴ مرکز استخراج رمز ارز با ظرفیت بیش از ۳۱۰ مگاوات مجوز فعالیت گرفته‌اند.

وی با اشاره به  فعالیت غیر قانونی مراکز غیر قانونی گفت: تاکنون ۱۶۲۰ مرکز غیرمجاز با ظرفیت حدود ۲۵۰ مگاوات شناسایی شده‌اند که از این میان بیش از ۵۰۰ مرکز (۳۰ درصد) به کمک گزارش عاملان شناسایی کشف شده است.

پاداش 10 میلیون تومانی عاملان شناسایی استخراج کنندگان رمز ارز

رجبی مشهدی خاطرنشان کرد: عاملان شناسایی مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارزها، تا سقف ۱۰ میلیون تومان مشمول دریافت پاداش خواهند بود.

وی تاکید کرد: اطلاعات عاملان شناسایی، محرمانه تلقی شده و شرکت‌های برق منطقه‌ای و توزیع نیروی برق اقدامات لازم برای صیانت و جلوگیری از افشای آن را انجام می‌دهند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *