اخبار اقتصادیبانک و بیمه

استعفا بنیان گذار علی بابا از هیئت مدیره سافت بانک

استعفا بنیان گذار علی بابا از هیئت مدیره سافت بانک

به نقل از سافت بانک، جک ما، بنیان گذار علی بابا پس از ۱۳ سال خدمت به عنوان مدیر، از هیئت مدیره این شرکت استعفا خواهد داد. استعفای جک ما در تاریخ ۲۵ ژوئن، یعنی تاریخ اجلاس سالانه سهام‌داران گروه سافت بانک، قابل اجرا خواهد بود. در ادامه با برات نیوز همراه باشید.

این شرکت دلیل استعفا را ارائه نداد، اما طی یک سال گذشته، جک ما به منظور تمرکز روی فعالیت‌های بشردوستانه از نقش‌های تجاری کنار کشیده است. سپتامبر گذشته، او از سمت مدیرعاملی علی بابا استعفا داد و همچنین انتظار می‌رود در جلسه عمومی سهام‌داران سافت بانک در سال جاری از هیئت مدیره هم کاره‌گیری کند. جک ما با رئیس گروه سافت بانک و مدیرعامل آن روابط تجاری طولانی دارد.

سافت بانک، یکی از اولین پشتیبان‌های اصلی علی بابا بود که در سال ۲۰۰۰، یک سال پس از تأسیس این شرکت تجارت الکترونیکی، ۲۰ میلیون دلار در آن سرمایه گذاری کرد. از تاریخ فوریه سال ۲۰۲۰ این شرکت حدود ۲۵.۱٪ از سهام علی بابا را در اختیار داشته است.

استعفا جک ما از هیئت مدیره سافت بانک

در حال حاضر سهام سافت بانک بیش از ۱۰۰ میلیارد در علی بابا ارزش دارد و این سرمایه‌گذاری را تبدیل به با ارزش‌ترین دست‌آورد این گروه کرده است. اظهارات گروه سافت بانک چند ساعت پیش از انتشار گزارش درآمد سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ انجام شده است.

این شرکت اعلام کرد ماه گذشته انتظار می‌رفت با چشم انداز ۱۰۰ میلیارد دلاری خود، حدود ۱۶.۵ میلیارد دلار از دست بدهد که بیشتر ناشی از فروپاشی نزدیک شرکت WeWork و تأثیر بیماری همه گیر COVID-۱۹ بر سایر شرکت‌های هلدینگ از جمله Uber و Oyo است. همچنین پیش‌بینی می‌شود که این شزکت سالانه ۱۲.۵ میلیارد دلار ضرر عملیاتی داشته باشد.

گروه سافت بانک برای کاهش بدهی و افزایش ذخایر نقدی خود در ماه مارس اعلام کرد که ۴۱ میلیون دلار دارایی خود را می‌فروشد یا از آن سود می‌برد و ۴.۷ میلیارد دلار از سهام خود را پس می‌گیرد. بنیان گذار علی بابا تنها شخصی از ۱۱ مدیر فعلی گروه سافت بانک است که استعفا می‌دهد.

این شرکت همچنین اعلام کرد که در جلسه سهام‌داران، سه مدیر جدید هیئت مدیره را برای انتخابات معرفی کرده است.

 

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید