مسکنمنتخب سردبیر

استعلام غیرحضوری اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی

استعلام اعتبار دفترچه بیمه

به‌گزارش برات نیوز، از تاریخ اول خرداد 99، بیمه‌شدگان تامین اجتماعی دیگر لازم نیست دفترچه درمانی خود را تمدید کنند و انقضای تاریخ اعتبار دفترچه مانع ارائه خدمات درمانی نخواهد شد. بر این مبنا، پزشکان و مراکز درمان می‌بایست به صورت آنلاین اعتبار دفترچه بیمه را استعلام کنند و خدمات درمانی لازم را برای بیمه‌شده انجام دهند.

پزشکان و مراکز درمانی و همچنین بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی می‌توانند با یکی از روش‌های زیر اعتبار دفترچه را فوری و به‌آسانی استعلام کنند.

اپلیکیشن وب موبایل و بارکد دفترچه

در این روش با استفاده از مرورگر اینترنت موبایل وارد سایت تامین اجتماعی به آدرس https://pwa.tamin.ir شوید و سپس با اسکن بارکد دفترچه درمانی وضعیت اعتبار دفترچه را مشاهده کنید.

نسخه وب از طریق کامپیوتر

برای استفاده از نسخه وب، ابتدا می‌بایست از طریق مرورگر اینترنت کامپیتور وارد سایت تامین اجتماعی به آدرس https://medical.tamin.ir شوید و سپس با وارد کردن کد ملی وضعیت اعتبار دفترچه را استعلام کنید.

شماره‌گیری کد دستوری از طریق موبایل

در این روش می‌بایست از طریق موبایل کد #1420*4* را شماره‌گیری کنید و با انتخاب گزینه یک و سپس وارد کردن کد ملی از اعتبار دفترچه بیمه باخبر شوید.

شماره‌گیری کد دستوری از طریق موبایل

این روش کمی سریعتر از روش قبلی است و می‌توانید تنها با شماره‌گیری کد #1*1420*4 و وارد کردن کد ملی اعتبار دفترچه را مشاهده کنید.

اپلیکیشن وب موبایل و کد ملی

این روش مانند روش اول است با این تفاوت که می‌توانید پس از وارد شدن در سایت تامین اجتماعی https://pwa.tamin.ir با وارد کردن کد ملی نیز از اعتبار دفترچه مطلع شوید.

استحقاق سنجی با کد ملی

در روش آخر نیز با شماره‌گیری کد #1666* از طریق موبایل و سپس انتخاب گزینه یک (استحقاق سنجی) و وارد کردن کد ملی می‌توانید از وضعیت اعتبار دفترچه آگاه شود.

همچنین می‌توانید خلاصه‌ای از روش‌های استعلام اعتبار دفترچه بیمه را در اینفوگرافیک زیر مشاهده کنید.

اعتبار دفترچه بیمه
روش‌های استعلام اعتبار دفترچه بیمه

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید