تکنولوژیمنتخب سردبیر

استفاده ایرانی ها از اینترنت چقدر است؟

استفاده ایرانی ها از اینترنت

براساس گزارش رگولاتوری نفوذ اینترنت در کشور به ۹۴ درصد رسیده است. این امار به استفاده ایرانی ها از اینترنت اشاره می‌کند. در ادامه این اطلاعات مشخص شده که ۸۳ درصد مردم از اینترنت موبایل استفاده می‌کنند. سهم اینترنت خانگی هم ۱۱ درصد است. این اطلاعات تا سه ماهه نسخت سال ۹۹ به دست آمده. در این آمار گفته شده که تا پایان خرداد ماه نزدیک بر ۷۸ میلیون ۸۶ هزار و ۶۶۳ نفر از اینترنت استفاده می‌کنند.

به گزارش برات نیوز ، در ادامه اطلاعات منتشر شده از طرف سازمان رگولاتوری ۶۸ میلیون و ۹۹۲ هزار و ۱۱۵ نفر از اینترنت موبایل استفاده می‌کنند و ۹ میلیون و ۹۴ هزار و ۵۴۸ نفر هم کاربر اینترنت ثابت هستند.

بیشتر بخوانید: اینترنت رایگان در ایام محرم

اطلاعات سازمان مقررات ارتباطی و رادیوی از روند نفوذ اینترنت در کشور و استفاده ایرانی ها از اینترنت به این موضوع اشاره می‌کند که نفوذ اینترنت به ۹۴ درصد رسیده است. در واقع از هر ۱۰۰ نفر در کشور ۹۴ نفر از اینترنت استفاده می‌کنند. در این میان سهم نفوذ اینترنت ثابت به ۱۰٫۹۵ درصد و سهم اینترنت موبایل به ۸۳٫۰۵ درصد رسیده است. این آمار نشان می‌دهد که استفاده ایرنی ها از اینترنت موبایل بسیار بیشتر از اینترنت خانگی است. استفاده ایرانی ها از اینترنت به وسیله تکنولوژی‌های 4G، 3G، ADSL، TDLTE و FTTX انجام می‌شود. در این امار مشخص شده که  ۸۳ درصد کاربران از طریق 3G و 4G به اینترنت منتشر می‌شوند و ۹٫۴۹ درصد با اینترنت ADSL و ۱٫۵۳ درصد کاربران هم از TDLTE و تعداد بسیار کمی از FTTX استفاده می‌کنند.

بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که تعداد کاربران اینترنت در کشور تا سال ۹۸ حدود ۷۸ میلیون ۱۶ هزار و ۴۳۳ نفر بود که نسبت به سال ۹۷ افزایش ۴ میلیون داشته است.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید