بالاخره مشکلات واردات نهاده‌های دامی و کشاورزی گریبان وزیر جهاد کشاورزی را گرفت و یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس از ثبت استیضاح وزیر جهاد کشاورزی در سامانه مجلس خبر داد.

به گزارش برات نیوز، با توجه به مشکلات موجود در حوزه فعالیت وزارت جهاد کشاورزی از جمله واردات نهاده‌های کشاورزی و دامی و تبعات آن موجب شده تا نمایندگان مجلس موضوع استیضاح وزیر جهاد کشاورزی را در دستور کار خود قرار دهند.

این درحالی است که موضوع واردات نهاده‌های کشاورزی و دامی مشکلات جدی را برای دامداران و کشاورزان فراهم آورده و موجب شده تا قیمت نهایی محصولات دامی و کشاورزی با قیمت بسیار بالایی به مصرف کننده برسد .

استیضاح وزیر جهاد کشاورزی به زودی در صحن علنی

بر اساس این گزارش، یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس‌ خبر از طرح استیضاح وزیرجهاد‌ کشاوری و ثبت آن در سامانه مجلس داده است.

به گفته محمدعلی نقدعلی، به زودی این استیضاح در صحن علنی پیگیری خواهد شد.

وی گفت: از بدو تشکیل مجلس شورای اسلامی یکی از موضوعات مهمی که در کمیسیون کشاورزی مطرح شد بی سرو سامانی بازار واردات نهادهای دامی و کشاورزی بود؛ زیرا عدم نظارت بر این بازار و توزیع‌اش نتیجه‌ای جز افزایش  قیمت فرآوردهای لبنیاتی و پروئینی ندارد.

بیشتر بخوانید: کوتاهی وزارت جهاد و نابسامانی بازار نهاده های دامی

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس تاکید کرد: هنگامی که این نابسامانی را ملاحظه کردیم، از وزیر جهاد کشاورزی برای حضور در کمیسیون دعوت و جلسات مکرر و متعددی را با ایشان در این زمینه برگزار کردیم.

وی ادامه داد: برای بررسی علت‌های نابسامانی بازار واردات نهادهای دامی و کشاورزی، تیم‌های متعددی را به  بندرگاه‌های مختلف و گمرک  اعزام کردیم  اما نهایت کار، جوابی که از وزیر شنیدیم این بود که «من اختیاری ندارم!» به طبع با اظهار عجزی که از ایشان شنیدیم، چاره کار را در استیضاح روشن شدن تکلیف در صحن علنی مشاهده کردیم.

در برگزاری نشست با وزیر جهاد کشاورزی به نتیجه نرسیدیم

نماینده مردم خمینی شهر درباره محورهای استیضاح وزیر جهاد کشاورزی گفت: عدم نظارت بر توزیع نهادهای دامی در بازار، عدم اعمال اختیارات در قانون تمرکز و اینکه چرا کل پروسه تخصیص و توزیع نهادها را باید وزارت کشاورزی انجام دهد و قانون را اعمال نکرده؛ عدم اعمال نظارت بر صادرات و واردات محصولات کشاورزی، توزیع ناعادلانه نهادها در مرغداری‌ها و دام‌داری‌ها، وجود تبعیض و رانت در توزیع خارج از سامانه بازارگاه و ایجاد آشفتگی در قیمت نهاد و بازار افسار گسیخته محصولات پروتئینی و لبنی به شکل غیر قابل قبول،‌ از محورهای استیضاح است.

وی در پایان تاکید کرد: مشاهده کردیم با نشست‌های متعدد و دعوت از شخص وزیر و معاونین ایشان نتیجه‌ای حاصل نمی‌شود؛  لذا  طرح استیضاح را در سامانه مجلس بارگذاری کردیم و در صحن نیز پیگیر این موضوع خواهیم شد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *