1. خانه
  2. اقتصاد
  3. اخبار اقتصادی
  4. ارزان فروشی هم مانند گرانفروشی تخلف است!
اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

ارزان فروشی هم مانند گرانفروشی تخلف است!

اصناف

مسوولان اتاق اصناف تهران اعلام کردند که ارزان فروشی نیز همانند گرانفروشی نوعی تخلف است و مسوولان با آن قطعا برخورد قانونی می کنند.

به گزارش برات نیوز، رئیس اتاق اصناف تهران گفت: همان‌طور که گران فروشی تخلف است به همان میزان ارزان فروشی بیش از اندازه نیز تخلف است. علی توسطی اظهار کرد: همان‌طور که گران فروشی تخلف است به همان میزان ارزان فروشی بیش از اندازه نیز به دلیل بر هم زدن نظم بازار مشکل ساز بوده و طبق قانون با آن برخورد می‌شود.

برگزاری حراج صنفی با مجوز اتحادیه مربوطه

رئیس اتاق اصناف تهران افزود: اگر در خصوص انجام حراج‌های صنفی بین واحد صنفی و اتحادیه مربوطه مشکلی ایجاد شود، برای بررسی بیشتر به اتاق اصناف مراجعه خواهند کرد.

توسطی در خصوص دریافت اخذ مجوز برای حراج‌های آخر سال، بیان کرد: هر واحد صنفی که تصمیم به برگزاری حراج دارد، براساس مفاد قانون نظام صنفی باید با اتحادیه مربوطه مکاتبه کند. اتحادیه مربوطه نمونه کالا، قیمت خرید و قیمت‌های متعارف بازار را بررسی و در نهایت تخفیف مدنظر فروشنده را تأیید می‌کند.

زمان برگزاری حراج برعهده واحدهای صنفی

وی پیرامون زمان حراج خاطر نشان کرد: زمان تخفیف باید مشخص باشد؛ واحد صنفی مربوط باید مدت زمانی را که مایل به برگزاری حراج است را اعلام و در صورتی که مدت زمان اعلام شده تمام شود و واحد صنفی هنوز به حراج خود ادامه دهد، با آن برخورد خواهد شد. زمان برگزاری حراج بر عهده خود واحد صنفی است. البته در برخی از ایام نباید مجوز حراج داده شود که توسط اتحادیه مربوطه بررسی می‌شود.

رئیس اتاق اصناف تهران با اشاره به برگزاری حراج‌های پایان فصل در همه کشورها بیان کرد: در کشورهای مختلف حراج‌های پایان فصل برگزار می‌شود و ما هم گاهی در اطرافیان خود شاهد این موضوع هستیم که برای استفاده از حراج‌های پایان فصل به سایر کشورها سفر می‌کنند.

 

 

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست