بانک و بیمهمنتخب سردبیر

افزایش تصاعدی برداشت امریکایی ها از حسابهای بانکی

اضافه برداشت

کرونا “اضافه برداشت” از حساب بانک‌های آمریکایی را تشدید کرد و طبق گزارشها اکثر مردم رو به سمت اضافه برداشت از حسابهایشان آورده اند. با برات نیوز همراه باشید. بررسی‌ها نشان می‌دهند که از هر ۳ آمریکایی، ۲ نفر شغل خود را در دوران همه‌گیری کرونا ویروس از دست داده‌اند یا دستمزد آن‌ها در طول این مدت کاهش یافته است.

به گزارش برات نیوز، در حالیکه حدود 60 درصد از افراد مورد بررسی اظهار داشته‌اند که برای تامین بودجه، از هزینه‌های خود کم کرده‌اند، سایر افراد به به سمت “اضافه برداشت” از حساب خود، روی آورده‌اند. اضافه برداشت، افزایش اعتبار ازطرف موسسه‌ وام دهنده است که به صاحب حساب اجازه می‌دهد تا حتی در صورت صفر شدن اعتبار حساب، ادامه برداشت پول را تا 35 دلار ادامه دهد.

سال گذشته بانک‌های ایالات متحده با دارایی یک میلیارد دلاری یا بیشتر، بالغ بر 11.68 میلیارد دلار حق اضافه برداشت‌های مشتریان را شارژ کرده‌اند.

بیشتر بخوانید: آمریکا در بدترین وضعیت اقتصادی بعد از جنگ جهانی دوم قرار دارد

این رقم شامل موسسات اعتباری کوچک‌تر با دارایی کمتر از یک میلیارد دلار نمی‌شود. گزارش‌ها نشان می‌دهد که درصد اضافه برداشت‌ها در طول  بحران کرونا  می تواند به صورت تصاعدی افزایش پیدا کند. بالا بودن سطح بیکاری در آمریکا که بنا بر آخرین آمار به 42 میلیون نفر می‌رسد، می‌تواند منجر به افزایش چشمگیر در اضافه برداشت‌ها شود.

در شرایط فعلی، مردم مبلغ بیشتری را صرف خدمات درمانی کرده و از طرفی دیگر کار خود را نیز از دست داده‌اند؛ این عوامل می‌تواند به کاهش بودجه و همچنین عدم توانایی آن‌ها در پرداخت قبوض منجر شود.

تا اواسط ماه مه سال جاری، هیچ یک از 10 بانک برتر ایالات متحده (Bank of America, JPMorgan Chase, Wells Fargo, Citibank, U.S. Bank, Truist, PNC Bank, Capital One, TD Bank and HSBC) راه حلی برای برای هزینه‌های ناشی از اضافه برداشت‌ها در طول بحران پیشنهاد نداده‌اند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید