تکنولوژی

اعتصاب مجازی کارمندان فیس بوک در اعتراض پست های ترامپ

اعتصاب مجازی کارمندان فیسبوک

اعتصاب مجازی کارمندان فیسبوک در اعتراض پست های ترامپ تشدید شده و این کارمندان از تصمیم زاکربرگ مبنی بر  پست‌های ترامپ عصبانی هستند. در ادامه با برات نیوز همراه باشید.

به گزارش نیویورک تایمز، کارمندان فیسبوک از تصمیم مارک زاکربرگ مبنی بر بی تفاوتی به پست‌های دونالد ترامپ و عدم واکنش نسبت به این موضوع چنان عصبانی هستند که در اعتراض به این اقدام در یک اعتصاب مجازی شرکت می‌کنند. براساس این گزارش، کارمندان فیسبوک، که بیشتر آنها هنوز از خانه کار می‌کنند، از طریق پیام‌های اداری اتوماتیک روز مرخصی خود را اعلام کرده و خبر دادند که در اعتراض و خارج از دفتر کار خود هستند. کارمندان همچنین روی لیستی از مطالبات مدیریت کار کردند.

این اعتصاب چند روز پس از آن صورت گرفت که زاکربرگ عصر جمعه اعلام کرد که پست‌های ترامپ که گفته می‌شود قوانین توییتر را در مورد «تجلیل از خشونت» نقض کرده است، معیارهای فیسبوک را نقض نمی‌کند. زاکربرگ گفت که او نسبت به الفاظی التهابی ترامپ واکنش منفی درونی دارد، اما در نهایت تصمیم گرفت تا پست‌ها را دست نخورده بگذارد.

آکیوس بعدا گزارش داد که زاکربرگ قبل از اعلام تصمیم خود تلفنی با دونالد ترامپ صحبت کرده است.

اعتصاب-مجازی-کارمندان-فیس-بوک

زاکربرگ یکشنبه شب اعلام کرد که فیس بوک کمک مالی ۱۰ میلیون دلاری به گروه‌هایی که روی عدالت نژادی کار می‌کنند، اهدا می‌کند. اما به نظر نمی‌رسد که این اقدام تحت تأثیر تصمیم کارمندان برای اعتراض در روز دوشنبه باشد.

سخنگوی فیس بوک در بیانیه‌ای گفت: «ما دردی را که اکنون بسیاری از مردم ما به ویژه جامعه سیاه پوستان احساس می‌کنند، را تشخیص می‌دهیم. ما کارمندان را تشویق می‌کنیم که وقتی مخالف رهبری هستند، آشکارا صحبت کنند. همانطور که در آینده با تصمیمات دشوار اضافی روبرو می‌شویم، اما همچنان به دنبال بازخورد صادقانه آنها هستیم.»

 

بیشتر بخوانید: درخواست کارکنان فیس بوک از روسای خود برای حذف پیام خشونت آمیز ترامپ

 

با این حال اعتصاب مجازی کارمندان فیس بوک در اعتراض پست های ترامپ اولین واکنش کارمندان این شرکت به زاکربرگ نیست. همچنین این اولین باری نیست که کارمندان فیس بوک در مورد برخورد شرکت با زاکربرگ بر سر رفتار او با ترامپ درگیری داشتند. پاییز گذشته صدها نفر از کارمندان نامه‌ای سرگشاده را امضا کردند که علناً از تصمیم مارک زاکربرگ مبنی بر اجازه دادن به سیاستمداران برای دروغ گفتن در تبلیغات، انتقاد می‌کرد.

علاوه بر همه اینها، به نظر می‌رسد که جدالی که کارمندان مشغول به کار از خانه فیس بوک در میان اعتراضات سراسری راه انداخته‌اند، خود به عنوان یک قلمرو جدید گسترش یابد. به گزارش نیویورک تایمز، حداقل دو کارمند ارشد تهدید به ترک کار و بسیاری دیگر از کارمندان فیس بوک، عدم توافق خود را توئیت کرده‌اند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید