ارز-طلا-سکهمنتخب سردبیر

افت ارزش دلار آمریکا

افت ارزش دلار

دلار آمریکا از زمان اوج ارزش خود در بیستم ماه مارس، ۸ درصد افت داشته است. شاخص دلار ۱.۳ درصد به صورت هفتگی کاهش یافته و پنجمین هفته متوالی افت ارزش را رقم زده است.

به گزارش برات نیوز، به نقل از رویترز، ارزش دلار در روز جمعه به پایین‌ترین رقم طی دو سال گذشته رسید. سرمایه گذاران با این پیش بینی که افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا مانع رشد اقتصادی آمریکا می شود، به فروش دلار ادامه می دهند ، اقدامی که باعث سقوط ارزش دلار شده است.

 در عوض، یورو سطح 1.16 دلار را پشت سر گذاشت و به به بالاترین رقم از اکتبر 2018 رسید. ارزش یورو برای پنجمین روز متوالی در برابر دلار افزایش یافته است.

بیشتر بخوانید: دلار به زیر ۱۵ هزار تومان خواهد رسید

 افزایش آمار بیکاری در آمریکا در هفته گذشته هم باعث پایین آمدن ارزش دلار شد. افزایش مداوم موارد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا مانع بهبودی بازار کار شده و تقاضای مصرف کنندگان را کاهش داده است.

 موارد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا به چهار میلیون نفر رسید یعنی به طور متوسط 2600 نفر در هر ساعت مبتلا به این ویروس می شوند. این بالاترین نرخ ابتلا به کرونا در جهان است.

 شاخص دلار در معاملات جمعه 0.3 درصد کاهش یافت. دلار از زمان اوج ارزش خود در بیستم ماه مارس، 8 درصد افت داشته است. شاخص دلار 1.3 درصد به صورت هفتگی کاهش یافته و پنجمین هفته متوالی افت ارزش را رقم زده است.

 ارزش دلار 0.37 درصد نسبت به ین ژاپن و 0.46 درصد در برابر فرانک سوئیس پایین آمده است. در این بین، ارزش یورو 0.34 درصد افزایش داشته است.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید