به‌گفته معاون بازار بورس تهران، شاخص بورس در یکی دو سال گذشته رشد خوبی را تجربه کرده و طبیعی است زمانی هم برای استراحت لازم داشته باشد؛ بنابراین افت بازار سهام بعد از دو سال در این برهه نباید نگران‌کننده باشد.

به گزارش برات‌ نیوز، محمود گودرزی افزود: از خرداد 97 شاهد رشد بازار سرمایه بودیم، در این دو سال ارزش معاملات بورس تهران از میانگین روزی هزار و دویست میلیارد تومان به 13 هزار میلیارد تومان و ارزش بازار کل بورس تهران از اواسط مرداد سال گذشته از 930 هزار میلیارد تومان به 6 هزار و 700 هزار میلیارد تومان رسیده است.

وی در ادامه گفت: ارزش هر شرکت در ادبیات مالی مشخص است، لذا زمانی که جمعیت زیادی از مردم وارد بورس می‌شوند باید تصمیم‌گیری‌ها در بازار سرمایه حساب‌شده باشد.

بیشتر بخوانید:‌ بازگشت شاخص به کانال یک میلیون و 800 واحدی

گودرزی درباره فروش اوراق سلفی نیز اعلام کرد: فروش اوراق سلفی به بورس انرژی مربوط بوده و با توجه به بررسی‌های صورت گرفته توسط سران قوا، هنوز فروش اوراق سلف نفتی، قطع نشده است.

به‌گفته محمود گودرزی، متوسط قیمت فروش سهام عدالت 500 تا 600 میلیارد تومان است. با در نظر گرفتن اینکه 3 تا 4 درصد معاملات روزانه در بورس به سهام عدالت مرتبط است، و با توجه به فروش سهام عدالت در کارگزاری‌ها، نوسانات بازار بورس به فروش سهام عدالت ربطی ندارد.

گودرزی اعلام کرد: مهمترین نیاز بازار سرمایه، دانستن حداقل ادبیات بازار سرمایه و نگاه بلندمدت به این بازار است. لذا نگاه کوتاه مدت به این بازار صحیح نیست.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *