امروز دوشنبه 19 آبان 99، در جریان معاملات انجام شده، بازار بورس شاهد افت 25هزار واحدی شاخص کل بود. این شاخص با تجربه یک افت شدید در ارتفاع یک‌میلیون و ۲۱۵هزار واحدی ایستاد.

به گزارش برات‌نیوز، امروز در بازار بورس و سرمایه ایران، 7میلیارد و 906میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 5هزار و 995میلیارد تومان در 683هزار نوبت معامله شد.

با افت 25هزار واحدی شاخص بورس همچنین دیگر شاخص‌های این بازار به ترتیب زیر افت را تجربه کردند:

بیشتر بخوانید: سبز پوشی بورس با رشد ۲۶ هزار واحدی

شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) 6634واحد، کل (هم‌وزن) 2796واحد، قیمت (هم‌وزن) 1831واحد، آزاد شناور 34174واحد و شاخص‌های بازار اول و دوم به ترتیب 24752 و 27087واحد

بیشترین اثر منفی از سوی نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و معدنی و صنعتی گل گهر بر بازار بورس اعمال شد. از سوی دیگر شرکت‌های خدمات انفورماتیک، گروه صنعتی پاکشو و سرمایه‌گذاری سیمان تامین بیشترین اثر مثبت را بر شاخص کل امروز اعمال کردند.

لیست بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز

با وجود افت 25هزار واحدی شاخص بورس، بیشترین سود این بازار امروز برای سهامداران شرکت‌های کاشی پارس، گروه صنعتی بازر و دوده صنعتی پارس ثبت شد. از سوی دیگر دارندگان سهام شرکت‌های قیبر ایران، سیمرغ و پالایش نفت بندرعباس بیشترین افت قیمت را تجربه کردند.

در بازار فرابورس ایران نیز با معامله یک میلیارد و 141میلیون ورقه به‌ارزش 4 هزار و 75میلیارد تومان در 311هزارنوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 134واحد افت کرد و در ارتفاع 15هزار و 483واحدی ایستاد.

بیشترین سود این بازار امروز برای سهامداران شرکت‌های برق و انرژی پیوند گستر پارس، شیر و گوشت زاگرس شهرکرد و توزیع دارو پخش ثبت شد و از سوی دیگر شرکت‌های هتل پارسیان کوثر اصفهان، افرانت و شهرسازی و خانه‌سازی باغمیشه بیشترین کاهش قیمت را تجربه کردند.

امروز در بازار فرابورس ایران نمادهای معاملاتی سرمایه‌گذاری صبا امین، سنگ‌آهن گهر زمین و فولاد هرمزگان جنوب بیشترین اثر منفی و شرکت‌های پلیمر آریا ساسول، صنعتی مینو و توسعه مسیر برق گیلان بیشترین اثر مثبت را بر شاخص فرابورس اعمال کردند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *