اخبار اقتصادی

آمار بیکاران آمریکایی به ۳۰ میلیون نفر خواهد رسید

طبق نظر اقتصاددانان، به‌‌زودی ۳/۵ میلیون نفر از مردم آمریکا، به جمع ۲۶ میلیون بیکار این کشور می‌پیوندند. در ادامه با برات نیوز همراه باشید تا آمار بیکاران آمریکایی را بررسی کنیم.

البته این رقم سرسام‌آور ۲۹/۵ میلیون بیکار، به نسبت آخرین بحران اقتصادی آمریکا در دهه گذشته، آمار نسبتا سبکی به‌نظر می‌رسد. دفتر بودجه کنگره آمریکا پیش‌بینی کرده است که آمار بیکاران آمریکایی در ایالات متحده به ۱۶ درصد خواهد رسید و سپس این میزان در سال ۲۰۲۱ روی ۱۰ درصد باقی خواهد ماند.

هرچند، با اینکه تعداد بیکاران در این کشور طی سه هفته اخیر کمتر شده است، اما به‌دلیل شیوع ویروس کرونا، روند اقتصادی و کسب و کار آمریکا همچنان هزینه‌های زیادی را در پی داشته است. تعطیلی بسیاری از کسب و کارها و خانه‌نشین‌شدن میلیون‌ها نفر از مردم آمریکا، از نظر اقتصادی خسارات قابل‌توجهی را به ایالات متحده وارد کرده است.

طی روزهای اخیر، شاهد تظاهرتی در سراسر این کشور مبنی بر بازگشایی دوباره کسب و کارها بوده‌ایم؛ از این‌رو برخی از ایالات آمریکا و مسئولین آن، نسبت به فاصله‌گذاری اجتماعی اهمیت کمتری نشان می‌دهند. کالیفرنیای جنوبی جزو اولین ایالاتی بود که در تاریخ ۲۰ آپریل کسب و کارها را بازگشایی کرد.

همچنین آلاسکا، برخی از سرویس‌‌ها و کسب و کارهای خود، به‌ویژه تجارت‌های شخصی مانند سالن‌ها را به‌آرامی باز می‌کند. ایالات جورجیا هم هفته گذشته، اجازه بازگشایی باشگاه‌ها، سالن‌ها و آرایشگاه‌ها را صادر کرد. همچنین رستوران‌ها و سینماها هم به‌تازگی در این ایالات آغاز به‌کار کرده‌اند. ایالت کلورادو هم با بازگشایی کسب و کارهای خود، از شعار «امن‌تر در خانه» به‌جای شعار «در خانه بمانیم» استفاده می‌کند.

در دیگر ایالت‌هایی مثل نیویورک، فشارها از سوی معترضین روز‌ به روز بیشتر می‌شود. آن‌ها خواهان بازگشایی مجدد کسب و کارهای غیرضروری هستند.

منبع: Learnbonds

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید