اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

افزایش اجاره‌ بهای مسکن چقدر مجاز است؟

افزایش اجاره‌ بهای مسکن

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه افزایش اجاره‌ بهای مسکن در تهران حداکثر تا ۲۵ درصد، در سایر کلانشهرها تا ۲۰ درصد و در سایر شهرها نیز تا ۱۵ درصد مجاز است، گفت: ستاد ملی کرونا تصویب کرد در دوره‌ای که همچنان کرونا برقرار است و تا ۳ ماه بعد از آن قراردادهای اجاره تمدید شود.

به گزارش برات نیوز، محمد اسلامی همچنین به جزئیات جلسه ستاد ملی کرونا و تصمیماتی که در این ستاد درخصوص افزایش اجاره‌ بهای مسکن به ریاست رییس جمهور اخذ شده، پرداخت و گفت: مصوبه ستاد ملی کرونا در خصوص مسکن دو بند و ۶ تبصره دارد. و الزام به ثبت و درج معاملات در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و اخذ کد رهگیری از دیگر جزئیات مصوبه امروز ستاد ملی کرونا بود.

بیشتر بخوانید: کوچ مستاجران تهرانی به‌علت افزایش اجاره بها

وی تاکید کرد: همچنین در ستاد ملی کرونا وزارت صمت مکلف به فعال کردن سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و متصل کردن آن به وزارت راه و شهرسازی شد.

اسلامی تصریح کرد: چنانچه در طی این مدت  مالکی به شکل رسمی واحد مسکونی خود را به فروش رسانده باشد و قرارداد فروش معتبر داشته باشد آن مستاجر مکلف است ظرف دو ماه آن واحد مسکونی را تخلیه کند.

وزیر راه و شهرسازی همچنین در رابطه با بسته حمایتی مسکن و جزئیات آن اظهار کرد: درخصوص بسته حمایتی با توجه به برنامه‌هایی که برای شتاب دادن به جریان تولید و عرضه مسکن سیاست‌گذاری شده است که بخشی از آن شامل مستاجران می‌شود بحث‌های کارشناسی در حال تکمیل است که در جلسات آتی ستاد ملی کرونا در مورد عرضه مسکن و اجاره، تصمیم‌گیری خواهد شد.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید