1. خانه
  2. اقتصاد
  3. اخبار اقتصادی
  4. افزایش اجاره‌ بهای مسکن چقدر مجاز است؟
اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

افزایش اجاره‌ بهای مسکن چقدر مجاز است؟

افزایش اجاره‌ بهای مسکن

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه افزایش اجاره‌ بهای مسکن در تهران حداکثر تا ۲۵ درصد، در سایر کلانشهرها تا ۲۰ درصد و در سایر شهرها نیز تا ۱۵ درصد مجاز است، گفت: ستاد ملی کرونا تصویب کرد در دوره‌ای که همچنان کرونا برقرار است و تا ۳ ماه بعد از آن قراردادهای اجاره تمدید شود.

به گزارش برات نیوز، محمد اسلامی همچنین به جزئیات جلسه ستاد ملی کرونا و تصمیماتی که در این ستاد درخصوص افزایش اجاره‌ بهای مسکن به ریاست رییس جمهور اخذ شده، پرداخت و گفت: مصوبه ستاد ملی کرونا در خصوص مسکن دو بند و ۶ تبصره دارد. و الزام به ثبت و درج معاملات در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و اخذ کد رهگیری از دیگر جزئیات مصوبه امروز ستاد ملی کرونا بود.

بیشتر بخوانید: کوچ مستاجران تهرانی به‌علت افزایش اجاره بها

وی تاکید کرد: همچنین در ستاد ملی کرونا وزارت صمت مکلف به فعال کردن سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و متصل کردن آن به وزارت راه و شهرسازی شد.

اسلامی تصریح کرد: چنانچه در طی این مدت  مالکی به شکل رسمی واحد مسکونی خود را به فروش رسانده باشد و قرارداد فروش معتبر داشته باشد آن مستاجر مکلف است ظرف دو ماه آن واحد مسکونی را تخلیه کند.

وزیر راه و شهرسازی همچنین در رابطه با بسته حمایتی مسکن و جزئیات آن اظهار کرد: درخصوص بسته حمایتی با توجه به برنامه‌هایی که برای شتاب دادن به جریان تولید و عرضه مسکن سیاست‌گذاری شده است که بخشی از آن شامل مستاجران می‌شود بحث‌های کارشناسی در حال تکمیل است که در جلسات آتی ستاد ملی کرونا در مورد عرضه مسکن و اجاره، تصمیم‌گیری خواهد شد.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست