با شروع موج سوم شیوع بیماری کرونا و افزایش شمار بیماران مبتلا در سراسر جهان، دوره جدیدی از قرنطینه در اکثر کشورها از سر گرفته شده و همین شرایط سبب افزایش بهای ارزهای دیجیتال شده است.  

به گزارش برات‌نیوز به نقل از پایگاه خبری مارکت اینسایدر، ‌بهای جهانی بیت کوین در هفته قبل با افزایش ۴ درصدی مواجه شد و به ۱۳ هزار و ۲۸۲ دلار رسید. البته لازم به ذکر است که بیشترین بهای این ارز دیجیتال مربوط به تاریخ ژوئن 2019 و کانال 13 هزار و 880 دلار است.

در اواسط ژانویه 2018 بود که این ارز دیجیتال برای اولین بار به کانال 13 هزار دلاری وارد شد.

ایستادن در این کانال در سال 2019 نیز تداوم داشت تا اینکه در اوایل سال جاری میلادی شاهد کاهش بهای این ارز دیجیتال بودیم و به کانال 12 هزار دلاری رسید.

بیشتر بخوانید: اقدام بانک های مرکزی برای راه اندازی ارزهای دیجیتال

طبق گزارشات منتشر شده از پایگاه کوین مارکت کاپ، افزایش بهای ارزهای دیجیتال شامل دیگر ارزهای دیجیتال نیز بود.

افزایش بهای ارزهای دیجیتال حدود ۴۰۳ میلیارد دلار

به گزارش اسپوتنیک، بهای ارز اتریوم ۳۹۰ دلار و ۳۴ سنت گزارش شد و ارز ریبل نیز به ۲۴۲ دلار رسیده است.   

در چنین شرایطی، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال حدود ۴۰۳ میلیارد دلار تخمین زده شده است که ۶۳.۸ درصد از ارزش بازار متعلق به بیت کوین است.

طبق گزارشات منتشر شده، دولت‌ها می‌خواهند که ارزهای دیجیتال در نظام مالی جهان پیشتاز باشند. در همین زمینه بسیاری از کشورها زمینه را برای ورود ارزهای دیجیتال به بازار خود فراهم کرده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به روسیه و چین اشاره کرد.

از سوی دیگر، اتحادیه اروپا نیز تلاش دارد تا معاملات ارزهای دیجیتالی را قانونی کند.

کارشناسان معتقدند که به دلیل وجود ابهام در زمینه چشم‌انداز اقتصاد جهان، سرمایه‌گذاران، بازار بیت کوین و طلا را به عنوان بازارهای قابل اطمینان برای رسوب سرمایه خود انتخاب کرده‌اند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *