ایرانمنتخب سردبیر

افزایش تولید خودرو در 4 ماهه اول امسال

افزایش تولید خودرو

درحالی که بازار خرید و فروش خودرو چندی است دچار نوسانات قیمت شده و دچار آشفتگی است مسوولان از افزایش تولید خودرو در 4 ماهه اول سال جاری خبر داده اند.

نکته قابل تامل اینجاست که آیا این افزایش تولید خودرو کمکی به کنترل نوسانات قیمتی بازار خودرو می کند یا خیر؟ زیرا تجربه نشان داده که این افزایش تولید و عرضه در بازار هیچ تاثیری بر وضعیت بازار و آشفتگی آن نمی کند.

مدیرکل صنایع حمل‌ونقل وزارت صنعت، معدن و تجارت از افزایش ۲۰.۳ درصدی خبر داده و اظهار داشته است: طی چهار ماهه ابتدای سال جاری، بیش از ۳۲۳ هزار دستگاه انواع خودرو تولید شده که ایران ‌خودرو بیش از ۳۳ درصد و سایپا بیش از ۷ درصد در افزایش تولیدات خود در فعالیت داشته‌اند.

سهیل معمارباشی بر اساس تولیدات خودروی این دو خودرو ساز تا پایان تیرماه سال جاری، اظهار کرده است: در بازه زمانی چهار ماهه ابتدایی امسال تا پایان تیرماه، ۳۲۳ هزار و ۶۶۳ دستگاه انواع خودرو تولید شد که نسبت به ۲۶۸ هزار و ۹۶۶ دستگاه خودرو تولیدی تا پایان تیرماه سال گذشته، افزایش ۲۰.۳ درصدی داشته است.

وی یاد آور شده است: در تیرماه سال جاری نیز ۱۰۶ هزار و ۱۸ دستگاه انواع خودرو تولید شده که در مقایسه با تعداد دستگاه‌های تولیدی در انواع خودروها در مدت مشابه سال گذشته (۶۹ هزار و ۴۰۲ دستگاه) افزایش ۵۲.۸ درصدی را تجربه کرده است.

مدیرکل صنایع حمل‌ونقل وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تولید خودروی سواری در چهار ماهه ابتدایی امسال رشد ۱۹.۴ درصدی داشته است، گفت: از ابتدای امسال تا پایان تیرماه ۲۹۶ هزار و ۳۲۸ دستگاه سواری تولید شده است؛ این در حالی است که میزان تولید سواری در مدت مشابه سال گذشته، ۲۴۸ هزار و ۱۸۴ دستگاه بوده است.

بیشتر بخوانید: قیمت تیوولی چقدر است؟

وی افزوده است: در حوزه تولید ون نیز در این بازه زمانی چهار ماهه با افزایش تولید ۱۵.۹ درصدی مواجه بوده‌ایم. در حالی که میزان تولید این خودرو از ۶۹ دستگاه تولید شده در چهارماهه سال ۱۳۹۸ به ۸۰ دستگاه تا پایان تیرماه رسیده است.  

معمارباشی در خصوص میزان رشد تولید وانت نیزدر 4 ماهه اول سال جاری بیان کرده است: تولید وانت نیز افزایش ۳۲.۹ درصدی داشت و در چهار ماهه امسال ۲۵ هزار و ۲۸۱ دستگاه تولید شده که این رقم در مدت مشابه سال پیش، ۱۹ هزار و ۲۰ دستگاه بوده است.

وی ادامه داده است : در مدت یاد شده سال جاری در بخش تولید اتوبوس و در حوزه تولید کامیونت، کامیون و کشنده نیز به ترتیب شاهد رشد بیش از ۱۳۹ درصد و ۱۲.۶ بوده‌ایم.

مدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صمت در خصوص افزایش تولیدات ایران خودرو و سایپا اظهار کرده است :با توجه به رشد 33 درصدی تولیدات ایران خودرو و 7 درصدی تولیدات سایپا درچهار ماهه اول سال جاری ، 160 هزار و 72 دستگاه توسط ایران خودرو و 144 هزار و 990 خودرو توسط سایپا تولید شده است.

وی درباره میزان تولیدات این دو خودروساز در سال گذشته گفته است : آمار تولید این دو خودروساز در مدت مشابه سال گذشته به ترتیب برای ایران‌خودرو ۱۱۹ هزار و ۸۴۵ دستگاه و برای سایپا ۱۳۵ هزار و ۵۱۵ دستگاه در انواع خودرو بوده است.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید