اخبار اقتصادیایران

افزایش 18 درصدی تولید تجمعی خودروسازان

افزایش تولید خودرو

از اول فروردین ماه تا اول تیر ماه امسال شاهد افزایش تولید خودرو بودیم. براساس آمار تولید جمعی خودرو ۱۸ در افزایش داشته است. آمار نشان می‌دهند که میزان تولید تجمعی خودروسازان از ۲۳۸.۷ هزار دستگاه در سال ۹۸ به ۲۸۲.۱ هزار دستگاه خودرو در سال ۹۹ رسیده است.

به گزارش برات‌نیوز ؛ به‌علاوه، از ابتدای سال جاری تا تاریخ 24 تیرماه، تحویل خودرو نیز با رشد 30 درصدی مواجه بوده است. در همین بازه زمانی در سال 98 چیزی حدود ۱۶۴ هزار و ۱۹۰ دستگاه خودرو به مشتریان تحویل داده شد که این میزان در سال جاری به ۲۱۴ هزار و ۲۴ دستگاه رسیده است.

آمار‌های دیگری از میزان خودروهای ناقص در کف کارخانجات خودروسازی خبر می‌دهند. مطابق اطلاعات منتشر شده، در سال جاری تعداد این خودروها 45 درصد از سال 98 کمتر بوده است. این آمار نشان می‌دهند که از اول فروردین تا ۲۴ تیرماه ۹۸ معادل ۱۷۹ هزار و ۸۷۵ دستگاه خودروی ناقص کف کارخانجات وجود داشته که در مدت مشابه امسال به ۹۹ هزار و ۷۱۲ دستگاه رسیده است.

دیگر موردی که نسبت‌ به سال گذشته بهبود یافته، تحویل خودروهای مربوط به تعهدات معوق است. طبق آمار منتشره، این حوزه با بهبود ۴۱ درصدی مواجه بوده است. تعداد تحویل و تعهدات معوق خودروسازان در سال ۹۸ معادل ۱۲۶ هزار و ۴۳۳ دستگاه بوده درحالی‌که در مدت مشابه سال جاری به ۱۷۸ هزار و ۲۰۹ دستگاه رسیده است.

در جلسه‌ای که در رابطه با این موضوع برگزار شده بود، علاوه‌بر موارد ذکر شده، روند واگذاری اموال و املاک مازاد دو خودروساز نیز ارائه شد. همچنین تصمیماتی در رابطه با برگزاری میزهای ساخت داخلی قطعات خودرو نیز در این جلسه اتخاذ شد.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید